Polskie Carcassonne w przestrzeni - warsztaty twórcze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Polskie Carcassonne w przestrzeni - warsztaty twórcze

Ośrodek Kultury i Rekreacji  w Paczkowie organizuje 8 i 9 listopada br. w Domu Plastyka młodzieżowe warsztaty twórcze ,,Paczków – polskie Carcassonne w przestrzeni‘’ z udziałem zaproszonych uczniów gimnazjów z Raciborza oraz Paczkowa.

Dwudziestoosobowa grupa uczestników warsztatów zostanie wytypowana przez nauczycieli w swoich gimnazjach podczas szkolnych zajęć artystycznych. Warsztaty pozwolą młodzieży na poszerzenie wiedzy o modelunku, technikach przestrzennych, polichromii i action painting.

Dodatkową atrakcją i wartością takich spotkań jest oczywiście integracja młodzieży i nauczycieli z obu miast, wymiana doświadczeń oraz zaprzyjaźnianie się instytucji. Opiekunem dwudniowych warsztatów jest pan Piotr Respendowicz.

Organizatorzy mają nadzieję, że zetknięcie młodych ludzi ze sztuką w takich niepowtarzalnych miejscach jak paczkowski Dom Plastyka zaowocuje w niedalekiej przyszłości pasją i chęcią profesjonalnego rozwoju własnych zdolności w różnego typu placówkach artystycznych.

Weekendowe spotkanie twórcze zwieńczone zostanie niekonwencjonalnym wernisażem przygotowanym przez samych uczestników. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów pracy młodzieży i ich opiekunów w dniu 10 listopada o godz. 17.00, do Domu Plastyka.

Otwórz