Zbiórka krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbiórka krwi

Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół w Paczkowie, Klub HDK i PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Stowarzyszenie "KREWmaniacy" zapraszają na kolejną  Akcję Poboru Krwi.

 W  środę – 8 października br. w godzinach 9:00-12:00 w Zespole Szkół w Paczkowie (ul. Kołłątaja 9) odbędzie się zbiórka krwi w ramach konkursu PCK „Młoda Krew Ratuje Życie”. Tego typu akcje są w Paczkowie już swoistą tradycją.

Przypominamy, że dawca może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca powyżej 50 kg, u której w ciągu ostatnich 6 miesięcy: nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu ani innych części ciała; nie wykonywano diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych oraz nie leczono ich krwią lub jej składnikami. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

UWAGA! Pamiętajmy, że codziennie w województwie opolskim na krew czeka ok. 50 ludzi. Potrzebnych jest zatem 100 osób, które oddadzą krew. Liczy się każda kropla krwi! Zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi - nie bądźmy obojętni.

Otwórz