Zbliża się Festiwal Gaude Mater Polonia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbliża się Festiwal Gaude Mater Polonia

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zapraszają na Festiwal ku czci Wincentego z Kielczy.

Od 13 września br. w różnych miejscowościach województwa opolskiego trwa XI edycja Festwialu „Gaude Mater Polonia”. Ideą festiwalu jest szerzenie polskiej muzyki barokowej z równoczesnym nawiązaniem do lat późniejszych. Wincenty z Kielczy stał się patronem festiwalu, a jego pieśń "Gaude Mater Polonia” ("Raduj się Matko Polsko/ Twój ród wsławiony/ Niech Pana chwali/ Króla Królów najwyższego") jest motywem przewodnim festiwalowych koncertów.

Festiwal  trwa od 13 do 28 września br., a zakończy się koncertem połączonym z warsztatami plastycznymi dla dzieci w paczkowskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty plastyczne poprowadzi pani Agata Bielecka, natomiast nauką tańca historycznego zajmie się pani Gabriela Wąchała. W programie muzyka dawnych mistrzów, którą dowodzić będzie pani Katarzyna Wybraniec. Punktem kulminacyjnym będzie koncert zespołu LIARMAN, w składzie: Susana Raso (mezzosopran, altówka, tamburyn galicyjski, bandurria), Lidia Małyszek (flet prosty sopranowy / altowy) oraz  Łukasz Gaszler (gitara).

Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym oraz ze szkół podstawowych z terenu Gminy Paczków - 28 września (niedziela) o godz.16.00 do sali Ośrodka Kultury. Udział w koncertach jest bezpłatny!

 

Otwórz