Fantastyczny recital Alony Szostak w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Fantastyczny recital Alony Szostak w Paczkowie

Niezwykły koncert odbył się w niedzielę – 21 września br. w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej imienia Moritza Brosiga.

Muzyczne spotkanie poświęcone było pamięci Anny German. Z recitalem wystąpiła aktorka i piosenkarka Alona Szostak. Towarzyszył jej zespół w składzie: Adam Buczek - perkusja, Dariusz Ziołek - bas, gitara, Michał Szkurienko - fortepian. Wprowadzenie do finałowego koncertu wygłosił Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny.

Alona Szostak zaśpiewała kilkanaście piosenek German w recitalu: "Człowieczy los - pamięci Anna German". Na scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji wspominała swoje spotkania z artystką i jej rodziną. Wszyscy, którzy uczestniczyli w koncercie wiedzą, że nie był to zwykły recital aktorki śpiewającej wielkie przeboje Anny German, ale osobista opowieść ze sceny kogoś, kto poznał wszystkie żyjące osoby z najbliższej rodziny wielkiej polskiej wokalistki.

Alona Szostak była w dzieciństwie z rodzicami na koncercie Anny German, ale po raz pierwszy słyszała jej piosenki nucone przez własną mamę i nie przypuszczała wtedy w Petersburgu (Leningradzie), jak na długie lata swoją drogę na scenie zwiąże z postacią Anny German. Kulminacja tej znajomości miała miejsce w 2003 roku, gdy narodził się w 20 rocznicę śmierci Anny German śpiewany do dzisiaj recital i wygrany festiwal piosenek jej imienia.

Paczkowska publiczność przyjęła każdy utwór z wielkim aplauzem, zwłaszcza brawurowo wykonane piosenki jak np. „Tańczące Eurydyki”, "Człowieczy los", "Chcę być kochaną". Przypomnijmy, że wyjątkowy koncert odbył się w ramach festiwalu Moritza Brosiga, pod honorowym patronatem Ordynariusza Opolskiego Księdza Biskupa Andrzeja Czaji.

Otwórz