Finałowy Koncert Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Finałowy Koncert Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę 21 września odbędzie się finałowy koncert XII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga.

Festiwal im. Moritza Brosiga, który od 2002 roku cieszy się niesłabnącą popularnością i sporą renomą, poświęcony jest twórczości Moritza Brosiga (1815-1887) - organisty, kompozytora i teoretyka muzyki, urodzonego na terenie gminy Paczków - w Lisich Kątach.

Będzie  to już piąta, a zarazem ostatnia muzyczna prezentacja w ramach tegorocznej edycji Festiwalu im. Moritza Brosiga. Koncert „Człowieczy Los” poświęcony pamięci Anny German odbędzie się w niedzielę (21 września) o godz. 17:00 w sali Ośrodka Kultury. Wystąpi Alona Szostak z zespołem w składzie: Adam Buczek - perkusja, Dariusz Ziołek - bas, gitara, Michał Szkurienko - fortepian.


Przypomnijmy, że patron imprezy - Moritz Brosig - studiował grę organową u Franza Wolfa. Po latach nauki został jego następcą na stanowisku organisty we wrocławskiej katedrze, później sprawował funkcję dyrygenta katedralnego chóru. Nawiązał również współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim, zostając nauczycielem akademickim. Muzyka była jego życiową pasją. Stworzył sto czterdzieści utworów organowych, dziewięć mszy, jedno requiem i jedną mszę chorałową. Jego twórczość była wszechstronna - komponował graduały, motety, nieszpory, pieni oraz utwory kameralne.

Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę wszystkich miłośników muzyki klasycznej - 21 września o godz. 17:00 do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie! 

 

 

Otwórz