Muzeum Gazownictwa w Paczkowie najatrakcyjniejszym produktem turystycznym województwa opolskiego

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Muzeum Gazownictwa w Paczkowie najatrakcyjniejszym produktem turystycznym województwa opolskiego

12 września br., w samo południe Muzeum Gazownictwa w Paczkowie otrzymało certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego 2014.

Konkurs miał na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję i wspieranie regionalnych oraz lokalnych inicjatyw, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

W ramach Konkursu wyłoniono zwycięzców w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych, obiekt, szlak oraz obszar. Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2014 w kat. obiekt odebrał Wojciech Kalfas - Kustosz Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się na skwerze przy Galerii Solaris. Gościem wydarzenia była aktorka Katarzyna Cichopek.

Wręczenie wyróżnień było jednym z elementów konferencji prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną, która dokonała podsumowania projektu pn. „Promujmy Polskę Razem”, który dedykowany jest promocji turystycznej Polski w kraju i za granicą. Jego ostatnim etapem na rynku krajowym jest ogólnopolska kampania podsumowująca dotychczasowe działania przez pryzmat 16 regionów.

Głównym elementem kampanii podsumowującej projekt „Promujmy Polskę Razem” są twórcze inscenizacje promujące walory turystyczne poszczególnych regionów oraz bajkowe motywy wykorzystane w reklamach „Bajkowy urlop w Polsce”. Mieszkańcy województwa opolskiego mieli okazję wziąć udział w konkursie „Zostań twarzą regionu”.

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia, które otrzymało nasze, paczkowskie Muzeum Gazownictwa. Cieszymy się, że obiekt  został uznany w 2014r. za jeden z najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, a tym samym został nominowany do konkursu krajowego, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Otwórz