Paczków drugi w konkursie Lubimy Podróżować

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków drugi w konkursie Lubimy Podróżować

Przez ostatnie dwa miesiące uczestnicy sześciu kategorii walczyli o wygraną w konkursie “Lubimy Podróżować” organizowanym przez portal społecznościowo-turystyczny SocialTravel.pl.

Akcja miała na celu zaangażowanie turystów do podróży po Polsce w okresie wakacyjnym oraz wsparcie licznych inicjatyw regionalnych i lokalnych. W konkurs zaangażowane były regiony przy współpracy z Regionalnymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi, a także miasta pragnące pokazać swoje walory turystyczne, przy wsparciu urzędów miast. Ponadto liczne wydarzenia i atrakcje turystyczne aktywnie zbierały głosy od swoich fanów. Kategorie konkursowe obejmowały także obiekty noclegowe i biura podróży. Internauci mieli za zadanie oddać głos na ulubionego uczestnika spośród wszystkich kategorii.

Patronat nad konkursem objęli: Dziennik Turystyczny, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Lubelska Organizacja Turystyczna, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna,  Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna,  Regionalna Organizacja Turystyczna Świętokrzyskie, Polish Prestige Hotels & Resorts oraz Polska Izba Hotelarstwa.

Miano “Ulubionego Miasta 2014” zdobył Kołobrzeg, miasto z długą i ciekawą historią, portem, plażą i tytułem największego i najpiękniejszego uzdrowiska w Polsce. Na podium znalazło się także nasze miasto Paczków zajmując drugie miejsce oraz Morąg obejmujące trzecią pozycję.

Dzięki licznemu wsparciu i zaangażowaniu mieszkańców i fanów Paczkowa miasto znalazło się na podium z ponad 203 miast zgłoszonych z całej Polski.  „Cieszymy się, że otrzymaliśmy od redakcji turystycznej wyróżnienie w kategorii Ulubione Miasto, które tym samym umożliwia nam trzymiesięczną promocję na portalu SocialTravel.pl. Każde wyróżnienie daje dużo satysfakcji zwłaszcza gdy w konkursie decyduje społeczność, bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy dalej promowali Paczków - nasze polskie Carcassonne, a tym samym sprawimy, że nasze miasto stanie się jeszcze bardziej popularne i chętniej odwiedzane przez turystów z całej Polski ” - przyznaje Burmistrz Paczkowa.

W kategorii “Ulubiony Region 2014” pierwsze miejsce zajęły Żuławy. Jest to jeden z piękniejszych regionów Polski, kojarzony głównie z niepowtarzalnymi krajobrazami, wspaniałymi zabytkami oraz wiatrakami i Holandią. Drugie miejsce zdobył Region Puszczy Białowieskiej, natomiast trzecie miejsce zajął region Roztocze.

Pierwsze miejsce w kategorii “Ulubiona Atrakcja 2014” zajął Kasprowy Wierch wraz z wysokogórską koleją linową, urzekając pięknymi górskimi widokami oraz dając poczucie satysfakcji ze zdobycia jednego z najpiękniejszych tatrzańskich szczytów zaledwie w kilkanaście minut. Drugie miejsce przypadło uczestnikowi Park Makiet Mikroskala w Koninie, a trzecie miejsce zajął Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Sielska Woda.

Jako “Ulubione Wydarzenie 2014” Społeczność Turystyczna wskazała rekreacyjną imprezę na rzece Bug - 500 Kajaków. Jest to największa inicjatywa w Polsce zrzeszająca miłośników kajakarstwa, podczas której odbywa się coroczne bicie rekordu. Drugie miejsce zdobył Dzień Świętokrzyskiej Truskawki, a trzecie miejsce Święto Starego Miasta - Jakuby.

W kategorii konkursowej “Ulubiony Obiekt Noclegowy 2014” pierwsze miejsce zdobył Agropark - Dworek pod Lipą, czyli zabytkowy dworek z XVIII wieku, w urokliwym zakątku Ziemi Świętokrzyskiej. Tuż za nim, na drugim miejscu jest Pensjonat Fluder, natomiast trzecie miejsce zajął uczestnik Kiermusy - Dworek nad Łąkami.

Zwycięzcą kategorii “Ulubione Biuro Podróży 2014” został Bikeprotour.pl, czyli organizator wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Drugie miejsce zajęło biuro Car Tourist, natomiast na trzecim miejscu jest biuro turystyczne Quand.


 

Otwórz