Dołącz do Drużyny SuperW, która zmienia świat!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dołącz do Drużyny SuperW, która zmienia świat!

W całej Polsce rusza SZLACHENA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom. Do 15 września organizatorzy szukają wolontariuszy - zgłoś się!

Akcja organizowana jest od 14 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem darczyńców. Paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu został Ryszard Czykiel.

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom (ankietowanym wcześniej przez wolontariuszy) konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie internetowa baza potrzebujących rodzin - każdy darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy będą spotykać się z rodzinami żyjącymi w biedzie, diagnozować ich potrzeby i dobierać tych beneficjentów akcji, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę ich życiowej sytuacji. To właśnie ich "wywiady" z rodzinami pozwolą stworzyć listy najbardziej niezbędnych artykułów, które potem trafiać będą do paczek. Wolontariusze będą też odpowiedzialni za organizację magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, a także za pozyskiwanie darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków.

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz łatwość nawiązywania kontaktów i masz potrzebę niesienia pomocy - zgłoś się na wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI! Wejdź na stronę internetową www.superw.pl, zarejestruj się poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego i czekaj na kontakt od lidera akcji. W naszej gminie potrzebnych jest 12 wolontariuszy. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 września. 

Już teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. SZLACHETNA PACZKA ma szansę przynieść naprawdę skuteczną pomoc - jest odpowiedzią na konkretne, wcześniej zdiagnozowane potrzeby rodzin potrzebujących. Zapraszamy najpierw na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, a następnie do udziału w akcji! 

Otwórz