Przed nami Dożynki Gminne 2014 - sprawdź program uroczystości

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przed nami Dożynki Gminne 2014 - sprawdź program uroczystości

W ostatnią sobotę sierpnia w Paczkowie odbędzie się wspólne "Święto Plonów" całej Gminy Paczków, czyli Dożynki Gminne 2014.

Obchody zaplanowano na nowym targowisku miejskim zlokalizowanym przy ulicy Jagiellońskiej w Paczkowie. Dożynki zapoczątkuje msza dożynkowa, która rozpocznie się o godz. 13:00. Po jej zakończeniu - około godz. 14:00 - planowany jest korowód i ceremoniał dożynkowy, czyli uroczyste rozpoczęcie Dożynek Gminnych 2014 - przywitanie uczestników, przemówienia okolicznościowe oraz tradycyjne wręczenie władzom samorządowym chleba z tegorocznych zbiorów.

Uroczystości dożynkowe zapowiadają się bardzo obiecująco - nie zabraknie występu orkiestry dętej z Kamiennika oraz Paczkowa. Wystąpi również Zespół śpiewaczy Dziewiętliczanki oraz Mali Dziewiętliczanie, następnie Studio piosenki VOICES oraz Zespół śpiewaczy ECHO. Tradycyjnie odbędzie się także konkurs wieńców dożynkowych, zaplanowana jest również coroczna rywalizacja sportowa pomiędzy poszczególnymi sołectwami. Następnie na scenie pojawi się Kapela Wujka Idziego, która wprowadzi wszystkich w klimat folkowej biesiady. Wieczorem - o godz. 20:15 - przyjdzie czas na zabawę taneczną z zespołem AKUKU, któremu towarzyszyć będzie finalistka muzycznego talent-show Anna Deko.

Organizatorzy zapewniają obficie zaopatrzony bufet, który już od początku imprezy oferował będzie smaczne posiłki i napoje. Dodatkowo imprezą towarzyszącą będą Mistrzostwa Paczkowa w siatkówce plażowej, które odbędą się na Stadionie Miejskim. Przewidziano dwie kategorie: młodzieżowe w godz. od 10:00 do 14:00  i otwarte w godzinach popołudniowych, czyli od 14:00 do 18:00.

Zabawa zapowiada się przednio, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w sobotę 30 sierpnia w Dożynkach Gminnych 2014 w Paczkowie!

Otwórz