Bezpłatne badania pH gleb

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bezpłatne badania pH gleb

Okręgowa Stacja Chemiczno - Rolnicza w Opolu informuje, że w związku z trwającymi pracami nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce, na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonywać będzie badania pH gleb, które posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014- 2020.

W celu utrzymania tak znaczącego poziomu wsparcia dla rolnictwa w warunkach gospodarowania na obszarach z ograniczeniami naturalnymi, w miesiącach od lipca 2014r.  do maja 2015r. będą prowadzone na terenie gminy Paczków prace monitoringowe (badania pH gleb), w celu dostarczenia (całkowicie anonimowych) danych do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Badania będą bezpłatne oraz anonimowe, wykonywane przez specjalistów z Okręgowej Stacji Chemiczno- Rolniczej w Opolu. Jak wynika z danych ARiMR tylko w roku 2013 z dopłat ONW skorzystało w Polsce ponad 750 tys. rolników. Łączną kwota tychże dopłat wynosiła blisko 1,37 mld zł.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przychylność i wyrażanie zgody na pobór prób glebowych z terenów objętych analizą.
 

Otwórz