Wakacyjna akcja poboru krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wakacyjna akcja poboru krwi

30 lipca br. znów uaktywnili się paczkowscy krwiodawcy. Na paczkowskim Rynku odbyła się kolejna w tym roku akcja poboru krwi.

Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy FAMAD w Paczkowie. Chęć podzielenia się cząstką czerwonego płynu zgłosiło ponad 30 osób. Przez cały czas krwiodawcy byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Ilość pobieranej krwi nie przekraczała 450 ml.

Trzeba pamiętać, że honorowe oddawanie krwi musi być bezpieczne nie tylko dla biorcy, ale także dla dawcy decydującego się na ten gest. Stąd przed każdym oddaniem krwi kandydaci poddani są niezbędnym badaniom. Część z nich niestety nie przeszła pozytywnie tego etapu kwalifikacji. Zbyt niski poziom hemoglobiny, nieprawidłowe ciśnienie krwi lub zażywanie leków, to najczęściej występujące powody nie dopuszczenia do oddania krwi.

Ostatecznie krew pobrano od 25 osób i tym samym pozyskano 11,250 litrów drogocennego leku.W imieniu organizatorów pragniemy podziękować z całego serca wszystkim uczestnikom akcji, którzy do serca wzięli sobie słowa: „Na Twoją krew czekają tysiące chorych. Być może kiedyś Twoje życie będzie zależało od tego czy ktoś odda krew. Teraz Ty możesz zrobić to dla innych”.
 

Otwórz