Świetlice wiejskie zostaną dodatkowo wyposażone

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Świetlice wiejskie zostaną dodatkowo wyposażone

Wniosek Gminy Paczków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW został pozytywnie zaopiniowany.  

Tym samym projekt pn. „Wyposażenie świetlic wiejskich w Ujeźdźcu i Gościcach” otrzymał  unijną dotację. Na początku przygotowany przez władze Paczkowa wniosek o dofinansowanie został pozytywnie oceniony przez organ decyzyjny Lokalnej Grupy Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór", dzięki czemu zakwalifikował się do dalszych procedur.

Wniosek przeszedł pomyślnie kolejny etap weryfikacji, dlatego udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi ok. 28 tys. zł, z czego 18 tys. zł pochodzić będzie z unijnego budżetu.

Przypomnijmy, że świetlica wiejska w Ujeźdźcu działa od 2006r., natomiast  świetlica  w Gościcach funkcjonuje od 1975r. działają w nich m.in. Rady Sołeckie, Grupy Odnowy Wsi, a dodatkowo w Ujeźdźcu Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi. W ramach projektu zostaną zakupione brakujące elementy, czyli zestawy stołów i krzeseł, regały, szafy, biurka oraz sprzęt RTV. 


                                                 

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie
"Wyposażenie świetlic wiejskich w Ujeźdźcu i Gościcach"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadający warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013


 

Otwórz