Nadchodzą upały!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadchodzą upały!

Uwaga! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o upałach (II stopień zagrożenia) od godz.14:00 dnia 04.07.2014r. do godz. 20:00 dnia 08.07.2014r.

Temperatura od piątku do niedzieli może maksymalnie osiągnąć od 28°C do 31°C, temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Od poniedziałku do wtorku temperatura maksymalna osiągnie prawdopodobnie od 32°C do 34°C, temperatura minimalna może wynieść od 19°C do 21°C.

W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, należy zatem dbać o siebie gdy żar leje się z nieba. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci, dlatego odpowiednio  zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem sporo jej tracimy, przede wszystkim unikać słońca i kiedy jest to możliwe chronić się w cieniu.

Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych. Takie warunki atmosferyczne niosą ze sobą ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz znaczący wzrost zagrożenia pożarowego. 

Otwórz