Nowe połączenia z Paczkowem

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowe połączenia z Paczkowem

Sprawa połączeń komunikacyjnych z Paczkowem trwa już od początku roku, ponieważ część połączeń została zlikwidowana przez Starostwo Powiatowe.

Z rozkładów jazdy zniknęły m.in. kursy do wsi Lisich Kątów, w dużym stopniu ograniczono też kursy do Kozielna. Niewielka liczba kursów  była dla mieszkańców tych miejscowości wyjątkowo uciążliwa, co niejednokrotnie podkreślali na spotkaniach z władzami Paczkowa ich sołtysi.

W związku z powyższym paczkowskie władze samorządowe od 1 lipca br.  postanowiły rozszerzyć sieć komunikacji publicznej na terenie gminy Paczków. Chodzi o zorganizowanie dodatkowych połączeń autobusowych, które pozwolą na lepsze skomunikowanie podpaczkowskich wsi tj. Lisich Kątów i Kozielna.

Powszechnie dostępny, regularny przewóz osób wykonywany będzie przez firmę Usługi Transportowe „AUTO KOMIS”, którego właścicielem jest pan Józef Zygmunt. Umowę zawarto na okres od 1 lipca 2014r. do końca maja 2015r.

Ceny biletów przedstawiają się następująco, np. z Lisich Kątów do Paczkowa zapłacimy 2,50zł, a z Kozielna do Paczkowa – 2,00zł. Nowe kursy miejmy nadzieję zadowolą przede wszystkim młodzież uczącą się w Paczkowie oraz  pasażerów dojeżdżających na zakupy, do lekarza czy do pracy.

Poniżej nowy rozkład jazdy:

 

 

Otwórz