Jestem Polakiem i kocham swój kraj

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jestem Polakiem i kocham swój kraj

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 Zofia Kalisz przystąpiła do finału I Opolskiego Konkursu Historycznego.

16 czerwca w Auli Starej Uniwersytetu Opolskiego zaprezentowano i nagrodzono najciekawsze prezentacje multimedialne pod hasłem: „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Tematem pierwszej edycji konkursu była: „Sprawa Polska podczas I Wojny Światowej”.

Zosia pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Kwietnia przygotowała prezentację, które została wysłana do organizatora, czyli SP 7 w Opolu. Jak się okazało prezentacja Zosi została oceniona bardzo wysoko.

Z ponad 100 prac uczennica paczkowskiej trójki została Laureatką konkursu otrzymując wyróżnienie. 16 czerwca 2014r. na zakończenie części oficjalnej, przewodnicząca komisji – prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz z Polskiego Towarzystwa Historycznego wystąpiła przed zgromadzonymi i w pięknych słowach opowiedziała o wartościach patriotycznych naszego narodu. Wyraziła podziw dla młodego pokolenia Polaków za zainteresowanie naukami humanistycznymi, historią naszego narodu , szerokim zasięgiem konkursu i wysokim poziomem prac. Podkreśliła także ogromną rolę nauczycieli, od których zależy najwięcej i bez których zaangażowania oraz rzetelnej pracy nie da się zaszczepić w młodych sercach szacunku, miłości i dumy z kraju, w którym się mieszka.


 

Otwórz