Wkrótce Piknik Rycerski - zmiany w ruchu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce Piknik Rycerski - zmiany w ruchu

Już w sobotę 28 czerwca rusza dwudniowe święto Paczkowa, czyli pierwsza odsłona FESTYNU POGRANICZA 2014. Mamy nadzieję, że przed nami udany weekend pełen dobrej zabawy. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych uwagach organizacyjnych.

Piknik Rycerski odbędzie się w parku przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej, dlatego w tej części miasta przewidujemy istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W sobotę 28 czerwca w godzinach porannych ( ok. godz. 10:00) na ulicy Wojska Polskiego w Bramie Nyskie pojawi się zakaz wjazdu oraz zapora zamykająca ruch samochodowy - kierowcy będą mogli dojechać jedynie do poziomu Restauracji "Trattoria".

Z drugiej strony ulica Wojska Polskiego zostanie domknięta na skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza - tam również ustawiona zostanie zapora ze znakiem zakazu wjazdu. Odcinek od Bramy Nyskiej do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza będzie zatem wyłączony z ruchu od godz. 10:00 w sobotę 28 czerwca do godz. 10:00 w niedzielę 28 czerwca. Prosimy kierowców o stosowanie się do nowej organizacji ruchu - za utrudnienia przepraszamy!

Program FESTYNU POGRANICZA 2014  przewiduje dodatkową atrakcję zarówno w sobotę, jak i niedzielę, czyli Jarmark Staroci. Wystawcy będą rozkładali swoje stoiska w Rynku na parkingu znajdującym się za Ratuszem (naprzeciwko Piekarni „DOM CHLEBA”).

Apelujemy zatem do mieszkańców budynków usytuowanych w okolicach placu, na którym odbywać się będzie impreza, o usunięcie pojazdów na czas trwania Jarmarku Staroci. Z góry przepraszamy za ewentualne niedogodności.

Podczas imprezy przewidujemy wiele atrakcji m.in. średniowieczne widowiska, pokazy rzemiosła, walk rycerskich, koncert zespołu muzyki dawnej, wesołe miasteczko, mała gastronomia itd. Mamy nadzieję, że w programie każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej zabawy. 

Otwórz