Dodatkowe patrole policyjne

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dodatkowe patrole policyjne

Burmistrz Gminy Paczków podpisał z Komendą Powiatową Policji w Nysie ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców Paczkowa i okolic porozumienie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie oraz Burmistrz Paczkowa podpisali umowę w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na terenie gminy Paczków.

Koszty nadgodzin pracy funkcjonariuszy pokryte zostaną ze środków z budżetu Gminy Paczków. W tym roku paczkowski samorząd przekaże na ten cel kwotę 12 tys. zł, która pozwoli na sfinansowanie dodatkowych godzin pracy patroli policyjnych w naszym mieście.

Organizowanie służb ponadnormatywnych wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w danej gminie, a także jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Jest to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa obywateli. To rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane w "Polskim Carcassonne" od 2008 roku. Nasza gmina, jako pierwszy samorząd w powiecie nyskim i jeden z pierwszych w województwie, zastosowała tę formę wsparcia działań policjantów i od tamtej pory co roku kontynuuje współpracę z nyską KPP.

Lato jest dla policjantów szczególnie pracowite, bo wakacyjny nadmiar wolnego czasu i młodzieńcza brawura sprzyja nieprzewidzianym zachowaniom i nieszczęśliwym zdarzeniom. Dodatkowe godziny pracy policji są zatem w Paczkowie niezwykle wskazane. Ponadplanowe służby organizowane będą przede wszystkim w centrum Paczkowa, w szczególności w piątki, soboty i niedziele w godzinach wieczorowo-nocnych.
 

Otwórz