Frankenstein Carp Meeting 2014 za nami

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Frankenstein Carp Meeting 2014 za nami

Team z Paczkowa Daniel Chowałko i Władysław Polasiński okazali się zwycięzcami V edycji zawodów karpiowych na zbiornikach zaporowych Kozielno i Topola, które tym razem odbyły się w dniach 5-8 czerwca 2014 r.

Szczęśliwcy w ostatnią noc wyholowali amura ważącego 6,58 kg. Drugie miejsce przypadło drużynie z Błotnicy. Zygmunt Chmielowski i Piotr Lewicki wyholowali w pierwszą noc zawodów karpia o masie 4,88 kg.

Ogólnie zostało złowionych kilkadziesiąt ryb w przedziale wagowym 2-5 kg. Były to jednak głównie jazie i leszcze, które nie liczyły się w klasyfikacji. Kilka dużych ryb zostało spiętych, ale trudno stwierdzić czy były to karpie, czy amury, czy może ogromne, wspomniane leszcze i jazie. Warto zaznaczyć, że został złowiony leszcz mierzący 81 cm i jaź ważący ponad 4 kg! Wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody zgodnie z zasadą „złów i wypuść”.

W trwających 4 dni i trzy noce zawodach udział wzięły 22 drużyny składające się z 2 lub 3 osób (w drużynie mógł wystąpić tzw. team runner). Nie brakowało licznych kibiców, którzy codziennie odwiedzali zbiornik Kozielno.

Warto również wspomnieć o nagrodach. Za zajęcia I miejsca team Chowałko / Polasiński otrzymali dwa namioty Tandem Baits Ivander Carp Base S z narzutą oraz dwie torby TB Protect XL. Łowca największej ryby dodatkowo zgarnął łódkę do wywózki Woarm Boat. Za drugie miejsce ekipa z Błotnicy wzbogaciła się o dwa łóżka TB Enforcer 6 i dwa śpiwory Traper Expert 230 cm. Pozostałe nagrody zostały rozlosowane spośród wszystkich uczestników, a najmłodsi otrzymali podbieraki, kulki proteinowe i wędki.

Patroni i sponsorzy:
RZGW Wrocław, PZW Okręg Wałbrzych, PZW Koło Ząbkowice Śląskie, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Złotego Stoku Stanisław Gołębiowski, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, Burmistrz Paczkowa Bogdan Wyczałkowski, Firma Tandem Baits, Wojciech Warmuz „Warmuz Baits”, Marek Ciapka, Agencja Reklamowa UNIK-AT, Mariusz Pelikański – Restauracja Olimpijska, Janusz Kiejwan, Sklep Replay Ząbkowice Śląskie.

Patronat medialny:

Dwumiesięcznik Karp Max, www.karpmax.pl, www.carpplanet.eu, www.doba.pl, www.express-miejski.pl, Echo Tygodnia  

Informacja i zdjęcia: Daniel Ciepierski


Otwórz