Już w sobotę gminne zawody sportowo-pożarnicze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Już w sobotę gminne zawody sportowo-pożarnicze

7 czerwca odbędą się tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Paczków.

Tradycyjną strażacką rywalizację organizuje jak zwykle Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Paczkowie - tym razem konkurencje odbędą się na boisku sportowym w Gościcach. W zawodach wezmą udział strażaccy ochotnicy z wszystkich sześciu gminnych jednostek - Dziewiętlic, Kamienicy, Starego Paczkowa, Gościc, Wilamowej i Ujeźdźca. Członkowie OSP walczyć będą w czterech kategoriach - seniorów, seniorek oraz dziewcząt i chłopców w wieku od 12 do 15 lat.

Największe emocje budzić będzie zapewne rywalizacja mężczyzn, w której weźmie udział sześć zespołów z wszystkich jednostek. W kategorii kobiet w szranki staną reprezentantki OSP Dziewiętlice, OSP Stary Paczków i OSP Ujeździec. W klasie chłopców konkurować będą młodzi adepci strażackiego fachu z Gościc, Kamienicy, Ujeźdźca i Starego Paczkowa, natomiast do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiła się tylko jedna sekcja - OSP Ujeździec.

Jak zwykle zawody odbędą się w dwóch etapach - w pierwszym druhowie i druhny wezmą udział w drużynowych biegach sztafetowych, a następnie będą rywalizować w ramach ćwiczeń bojowych. Celem organizacji zawodów jest nie tylko potrzeba sportowej rywalizacji, która mobilizuje do szkolenia strażackich umiejętności i sprawności fizycznej. To także znakomita okazja do oceny stanu wyszkolenia pożarniczego oraz popularyzacji zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród wszystkich paczkowian.

Warto zatem pojawić się 7 czerwca w Gościcach - serdecznie zachęcamy do kibicowania dzielnym strażakom z naszych jednostek OSP!
 

Otwórz