Spławikowe zawody wędkarskie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Spławikowe zawody wędkarskie

24 maja odbyły się spławikowe zawody wędkarskie pomiędzy kołami  Rejonu Jezior Nyskich.

W zawodach udział wzięło piętnaście drużyn dwuosobowych. Zawodnicy rywalizowali w sobotni poranek na stawie Relax. Zawody odbywały się zgodnie z zasadą "złów i wypuść". Organizatorem zawodów było paczkowskie koło, któremu przewodzi Prezes Michał Szkwara. Po zważeniu ryb, wypuszczeniu ich do wody i obliczeniu wyników Prezes Zarządu Okręgu Marian Magdziarz oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Jasiok wręczyli pamiątkowe puchary, dyplomy oraz kilka drobnych gadżetów z logo polskiego Carcassonne.

Zwycięzcą zawodów i jednocześnie zdobywcą tegorocznego pucharu zostało Koło z Paczkowa, drugie miejsce zajęło Koło Nysa 1,a trzecie Koło z Prudnika. Na koniec Prezes Zarządu Okręgu Marian Magdziarz w uznaniu zasług dla paczkowskiego środowiska wędkarskiego wręczył przyznane uchwałą Zarządu Okręgu "Medal Za Zasługi dla Wędkarstwa Opolskiego" Wiceburmistrzowi Grzegorzowi Jasiokowi oraz długoletniemu działaczowi Koła Paczków Józefowi Pszonce.

Następnie odbyła się dyskusja dot. bieżących tematów związkowych z zaproszonymi członkami Zarządu Okręgu. Prezes Okręgu i zarazem Sekretarz Zarządu Głównego PZW Marian Magdziarz mówił o bieżącej pracy oraz planach na najbliższą przyszłość  Okręgu  i Związku. Sekretarz Okręgu Jerzy Kozłowski omówił wstępne założenia dotyczące realizacji zadań statutowych przez Zarządy Kół oraz ich znaczenie w przewidzianym na rok przyszły współzawodnictwie międzykołowym. Dyrektor Biura Okręgu Jakub Roszuk przedstawił informację o przeprowadzonych dotychczas zarybieniach oraz o przewidzianym na koniec maja zarybieniu zbiorników sandaczem (Zbiornik Otmuchów 300 000 i  Zbiornik Nysa  400 000 szt.), a także o przewidzianych na termin późniejszy zarybieniach karpiem i linem.  Po wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja w sprawach kołowych.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za przygotowanie rejonowych zawodów wędkarskich, a wszystkim wędkarzom życzymy udanego wędkarskiego sezonu oraz wielu miłych i sympatycznych spotkań wędkarskich z kolegami i koleżankami na łowiskach.
 

Otwórz