Złoty Europaszport dla Gminy Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Złoty Europaszport dla Gminy Paczków

Europaszporty Radia NYSA FM to nagroda dla osób i instytucji, które w okresie minionych 10 lat aktywnie przybliżały Unię Europejską mieszkańcom regionu. 

W dniu 17 maja br. w Hotelu Europejskim w Nysie odbyło się wręczenie Europaszportów przyznanych przez Radio Nysa FM. Dodatkowo w skład kapituły weszli m.in. Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, Poseł na Sejm RP Rajmund Miller i Poseł na Sejm RP Sławomir Kłosowski.

Złote Europaszporty przyznano w trzech kategoriach: samorząd, polityka i gospodarka. Gminę Paczków oraz Powiat Nyski nagrodzono w kategorii samorząd ze względu na najlepsze wykorzystanie środków unijnych oraz propagowanie idei integracji europejskiej.

Warto przypomnieć, że ogółem w latach 2006-2014 Gmina Paczków wywalczyła dofinansowania ze źródeł Unii Europejskiej dla  25  projektów. Całkowita wartość tych przedsięwzięć wyniosła ok. 26 mln zł.  Łączna kwota otrzymanych dotacji sięgnęła ok. 16 mln zł.

Zdobywcą nagrody w kategorii gospodarka została firma Alsecco. W kategorii polityka, decyzją słuchaczy Radia Nysa FM,  Europaszport otrzymał Piotr Woźniak.  Kapituła przyznała trzy Specjalne Europaszporty dla: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie oraz Euroregionu Pradziad.

Cieszymy się, że Gmina Paczków została doceniona za osiągnięcia w wykorzystywaniu funduszy unijnych w latach ubiegłych. To dla nas ogromne wyróżnienie i satysfakcja, przed nami nowe wyzwania do podejmowania kolejnych przedsięwzięć za pomocą środków europejskich.  Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

Otwórz