Duchy nocą w Muzeum Gazownictwa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Duchy nocą w Muzeum Gazownictwa

„Duchy przeszłości” – to hasło piątej już edycji Nocy Muzeów w paczkowskim Muzeum Gazownictwa. Placówka otworzy swoje wnętrza dla miłośników historii w późnych godzinach wieczornych 23 maja.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w paczkowskim Muzeum Gazownictwa przemykać będą duchy przeszłości, a niepowtarzalne eksponaty techniki gazowniczej ukażą historię gazu oraz jego domowego i przemysłowego wykorzystania.

Noc Muzeów w Paczkowie to nie tylko zwiedzanie ekspozycji stałych z przewodnikiem, ale i wiele innych atrakcji, m.in.: koncert Paczkowskiej Orkiestry Dętej oraz występy laureatów festiwalu TEREPACZKÓW 2014 i grupy muzycznej KLUB 50. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do godz. 23:00.

Nocne zwiedzanie wnętrz i eksponatów należącego do Polskiej Spółki Gazownictwa Muzeum w Paczkowie każdego roku cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku jego wnętrza odwiedziło ponad 500 miłośników historii. Muzeum Gazownictwa w Paczkowie zostało utworzone w 1991 roku na terenie byłej gazowni. Ta jedna z największych w Europie tego typu ekspozycja pokazuje różne „oblicza gazu”, przedstawiając historię gazu oraz domowego i przemysłowego wykorzystania tego źródła energii. Składa się z ponad 3 tys. eksponatów związanych z tematyką gazowniczą, zgromadzonych na powierzchni ponad 1.000 m2.

Mecenasem i organizatorem Muzeum Gazownictwa w Paczkowie jest Polska Spółka Gazownictwa – krajowy operator systemu dystrybucyjnego gazu ziemnego. Kluczowym zadaniem PSG jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. Poprzez sieć gazociągów o długości ponad 167 tys. km PSG dostarcza paliwo do ponad 6,7 mln odbiorców końcowych, na rzecz których dystrybuuje ponad 9 mld m3 gazu rocznie.

Więcej na www.muzeumgazownictwa.pl, www.psgaz.pl


Otwórz