Twórcze warsztaty literackie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Twórcze warsztaty literackie

15 maja w sali Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty literackie, w których udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamienicy.

Warsztaty odbyły się dzięki pomocy i zaangażowaniu nauczycieli języka polskiego pani Marii Wołków i pani Anety Sypek. Trzygodzinne zajęcia udowodniły, że zabawa słowem może być prawdziwą przygodą. Pani Danuta Babicz – Lewandowska prowadząca zajęcia zaprosiła młodzież do nieskrępowanej zabawy twórczej. 

Zajęcia rozpoczęła od wytłumaczeniem tytułu warsztatów, czyli słowa „Pegaz” – skrzydlaty koń zrodzony z krwi meduzy, będący symbolem natchnienia poetyckiego.
Uczniowie pracowali nad tekstami współczesnych polskich poetów, tworzyli kaligramy i własne wiersze, a także dokonywali ich plastycznych interpretacji, ”spacerowali” po gatunkach literackich.

 Czas przeznaczony na warsztaty minął bardzo szybko i nikt się nie nudził, bowiem takie nietypowe zajęcia są nieporównywalnie bardziej rozwijające, niż wiele standardowo prowadzonych lekcje języka polskiego. Warsztaty przekonały młodzież, że literatura jest fascynującą dziedziną sztuki umożliwiającą posługiwanie się różnymi formami wypowiedzi, poszerza horyzonty literackie, inspiruje do kreatywnego pisania. W poprzednich cyklach warsztatów uczestniczyli gimnazjaliści.

Mamy nadzieję, że „Pegaz” podczas warsztatów natchnął uczestników weną twórczego myślenia. Efekty warsztatów zobaczymy i usłyszymy 30 maja o godz. 17:00 na cyklicznym „Paczkowskim Pegaziku”, na który już dziś serdecznie zapraszamy.


Ponadto w programie „Paczkowskiego Pegazika”:
• Wystawa prac Marka Rokickiego
• „Z różnych szuflad” wieczór autorski Wojciecha Ossolińskiego – poeta, prozaik, felietonista, dziennikarz.
• Rozstrzygnięcie konkursu na utwór poetycki „Mury Mówią”
• Recital Ady Kiepury – Wokalistka Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie

Otwórz