Uczniowie LO organizują prawybory europejskie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uczniowie LO organizują prawybory europejskie

Już 20 maja w Zespole Szkół w Paczkowie odbędą się prawybory europejskie w ramach ogólnopolskiego projektu "Młodzi Głosują".

Projekt "Młodzi Głosują" ma charakter edukacyjny i skierowany jest do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie w ramach akcji przygotowują i przeprowadzają w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych.  Prowadzą również kampanię informacyjną, by mieć jasny wybór w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

20 maja br. uczniowie organizują w szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. Projekt realizowany przez Zespół Szkół w Paczkowie towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od roku 1995.

Jednocześnie przypominamy, że w niedzielę 25 maja  br. w Polsce po raz trzeci zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego - jedynej instytucji Unii Europejskiej, której skład wybierany jest co 5 lat w bezpośrednich wyborach powszechnych.

Chcesz mieć jasny wybór w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego? Wejdź na www.latarnikwyborczy.pl

 

Otwórz