Paczkowianie dołączyli do nowego gitarowego rekordu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowianie dołączyli do nowego gitarowego rekordu

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zorganizował wspólny wyjazd do Wrocławia na tegoroczną próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Wydarzenie to jest od kilku lat stałym elementem organizowanego w stolicy Dolnego Śląska THANKS JIMI FESTIVAL, poświęconego twórczości Jimi'ego Hendrixa.
Uczestnicy tego przedsięwzięcia spotykają się w samym sercu Wrocławia, by wspólnie zagrać legendarny przebój Jimi'ego Hendrixa "Hey Joe".

Kompozycja jest podstawowym utworem - to właśnie ilość grających jednocześnie tę piosenkę gitarzystów liczona jest do kolejnych Gitarowych Rekordów Guinnessa.
Na tegoroczną próbę bicia rekordu tradycyjnie wyruszyli paczkowianie, by zagrać w największej gitarowej orkiestrze świata. "Hey Joe" Jimiego Hendriksa wspólnie zagrało 7344 gitarzystów. To o 71 muzyków więcej niż wynosił poprzedni rekord.

Miłośnikom gitarowych dźwięków zgromadzonym w czwartek na wrocławskim Rynku, udało się pobić ustanowiony w 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa. W tym roku, w finałowej 10 edycji Gitarowego Rekordu, zagrali  – zespół Europe , Marcus Miller, Leon Hendrix (rodzony brat Jimi’ego), Bernie Marsden z zespołu Whitesnake, Gwyn Ashton, Stan Skibby, Leszek Cichoński, Wojtek Pilichowski z Leszkiem Możdżerem, Michał Urbaniak, zespoły T.Love i Lipali i wielu innych wybitnych gitarzystów.
 
Dziękujemy wszystkim miłośnikom muzyki, talentu Jimi'ego Hendrixa i gitarowego grania za udział w tym wydarzeniu. Do zobaczenia za rok! 

Otwórz