Zobacz rozgrywki KINDER + SPORT w paczkowskiej hali GCSiR

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zobacz rozgrywki KINDER + SPORT w paczkowskiej hali GCSiR

10 maja na paczkowskiej hali sportowej GCSiR odbędzie pierwsza odsłona wojewódzkiego turnieju mini piłki siatkowej o puchar Kinder + Sport.

KINDER +SPORT to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Gra w siatkówkę kształtuje sylwetkę i charakter, a przede wszystkim stwarza okazję do świetnej zabawy i uczy zdrowej rywalizacji. Projekty sportowe pod tym hasłem odbywają się w Hiszpanii, Niemczech i  Włoszech. Biorące w nich udział dzieci rywalizują w wielu dyscyplinach - od żeglarstwa po lekką atletykę. W naszym kraju postawiono na dyscyplinę, w której od wielu lat nieustająco odnosimy sukcesy -  zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej. Mowa oczywiście o siatkówce.

Celem akcji Kinder + Sport od samego początku jest wpływanie na edukację w zakresie zdrowego trybu życia i rozwoju fizycznego, dlatego postawiono na aktywizację młodzieży szkolnej i zaszczepienie w niej ducha sportowej rywalizacji.

Turniej Mini-Siatkówki dziewcząt i chłopców, jak co roku władze OZPS w Opolu powierzyły GCSiR w Paczkowie. Tym razem w hali  będą miały miejsce trzy z sześciu turniejów wojewódzkich. Dwa pierwsze w randze półfinałów, a ostatni jako finał wojewódzki.

Przez najbliższe trzy soboty - 10, 17, 24 maja na przemian chłopcy i dziewczęta z województwa opolskiego walczyć będą o prawo startu w finale krajowym, który zaplanowany jest na koniec czerwca. Pozostałe trzy turnieje odbędą się w Zdzieszowicach i Kędzierzynie Koźlu.

W organizowanych przez Ferrero i Polski Związek Piłki Siatkowej rozgrywkach biorą udział chłopcy i dziewczęta z klas IV, V i VI szkół podstawowych, w drużynach 2, 3 i 4 osobowych z jednym rezerwowym. W każdej z grup wiekowych gra się do 25 punktów, chyba że Sędzia Główny zdecyduje inaczej.

W pierwszym paczkowskim turnieju eliminacyjnym dziewcząt w dn. 10 maja br. zapowiedziało udział 18 drużyn z klas IV, 15 drużyn z klas V i 9 drużyn z klas VI, łącznie około 150 dzieci. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9.00 i potrwają około 6 godzin.

Serdecznie zapraszamy wszystkim do obejrzenia rozgrywek i kibicowania młodym sportowcom. 


Otwórz