Sezon turystyczny na Ziemi Nyskiej został otwarty

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Sezon turystyczny na Ziemi Nyskiej został otwarty

4 maja 2014 roku w Bastionie Św. Jadwigi odbyło się otwarcie sezonu turystycznego dla wszystkich mieszkańców Nysy i przyjezdnych gości.

W tym roku po raz pierwszy zostało zainaugurowane otwarcie sezonu turystycznego, którego organizatorem była Informacja Turystyczna w Nysie. Warunki atmosferyczne na szczęście sprzyjały, dzięki czemu o godz. 11:00 impreza rozpoczęła się zgodnie z planem.  Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne zespołów działających przy Nyskim Domu Kultury: Stokrotki, Harmonia w Chaosie, Chane, zespół RELAX.

O godz. 14:30 nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu turystycznego Nysa 2014,  jednocześnie rozpoczęła się konferencja pt. „Turystyka na Ziemi Nyskiej” . Prezentowano atrakcje turystyczne Nysy, Głuchołaz, Prudnika, Paczkowa i okolic.  Każda gmina przygotowała stoisko, na którym można było nabyć foldery, ulotki oraz uzyskać informacje nt. atrakcji oferowanych w danym miejscu. Mieszkańcy Nysy oraz przybyli goście często byli zainteresowani zwiedzaniem Paczkowa, przyznawali, że znają lub słyszeli o naszych atrakcjach, ale zdarzało się, że nie zwiedzali naszego miasta. Zainteresowanie wywoływała Paczkowska Karta Turystyczna, wiele osób doceniło pomysł realizowany w Paczkowie. 

Miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie i turyści, jak również mieszkańcy dawnego „Księstwa Nyskiego” zaczną doceniać  i poznawać swój region. W tym miejscu pragniemy podziękować za zaangażowanie Pani Teresie Stańczyc - Bednarz z Biura TeraTour, która reprezentowała wspólnie z pracownikiem Urzędu Miejskiego naszą gminę.

Otwórz