Spędź długi weekend majowy w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Spędź długi weekend majowy w Paczkowie

Zbliża się długi weekend majowy większość z Państwa będzie w tym czasie odpoczywała. Przedstawiamy nasze propozycje, jak i gdzie ciekawie spędzić majówkę w Paczkowie.

1 maja (czwartek) Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie przygotował ciekawą imprezę dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic, jak również dla dorosłych. O godz. 16:00 na placu przy siedzibie OKiR rozpocznie się MAJOWY FESTYN RODZINNY. Organizatorzy zapewniają szereg atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. W programie festynu m.in. zabawa z udziałem postaci bajkowych Myszki Miki i Mini, czyli gry, zabawy, konkursy, balonowe zwierzaki i bańki mydlane.

Wyjątkową atrakcją będzie otwarcie Wystawy Polskiej Radiotechniki, która odbędzie się w Sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. O godz. 18:30 wstąpi zespół NEON, który zagra przeboje lat 70-90. Natomiast o  godz. 20:30 rozpocznie się zabaw taneczna. Nie zabraknie też małej gastronomii oraz placu zabaw dla dzieci.

Dwa dni później - w sobotę  3 maja  o godz. 13:00 odbędzie się koncert inauguracyjny XII edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Otwarcie odbędzie się tradycyjnie w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lisich Kątach - rodzinnej miejscowości Brosiga, a uświetni je występ muzyków w składzie: Anna Leśniewska (sopran), Damian Chróściński (tenor), Oskar Jasiński (tenor), Mirella Malorny (akompaniament).

Poza tym warto w „Majówkę” zwiedzić  Paczków, dlatego przypominamy, że specjalnie dla Was:
- po Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej  będzie można spacerować codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00. Dodatkowo poza ustalonymi godzinami, można umówić się na spacer po ścieżce z panią Teresą Stańczyc – Bednarz z Biura TeraTour, pod nr tel. 796 030 025.

- w przypadku Wieży Wrocławskiej, można podziwiać widoki na miasto w godzinach od 9:00 do 16:00 (klucz dostępny w Kiosku Ruchu przy ul. Armii Krajowej, mieszczący się przy wieży).
Wejście na Ścieżkę Widokową Bramy Nyskiej  i Wieżę Wrocławską jest bezpłatne.

- warto wybrać się do Centrum Informacji Turystycznej i zobaczyć legendarną siedzibę miejskiego oprawcy przy ulicy Wojska Polskiego 23. Na pierwszym piętrze Domu Kata przygotowana została wystawa "Paczków - historia w przedmiotach". To stała ekspozycja zabytkowych przedmiotów, dokumentów, starodruków, naczyń, fotografii i widokówek z przeszłości Paczkowa. Ta niezwykła kolekcja pochodzi ze zbiorów Roberta Miodońskiego i Tomasza Kowala. Obaj panowie od kilkunastu już lat gromadzą zabytkowe przedmioty związane z historią "Polskiego Carcassonne". Prezentowane "gadżety" i kartki pocztowe ukazują nie tylko społeczną i gospodarczą przeszłość naszego miasta, ale również pozwalają na własne oczy zobaczyć, jak Paczków wyglądał na przełomie XIX i XX wieku. W drugim pomieszczeniu udostępniona jest "Izba Kata", czyli swoisty mini skansen rekonstruujący izbę mieszkalną paczkowskiego oprawcy.  Centrum Informacji Turystycznej w długi weekend majowy czynne jest od 10:00 do 16:00, wyjątek stanowi 2 maja, gdyż otwarte będzie w godzinach od 9:00 do 17:00.

- Muzeum Gazownictwa w Paczkowie mieszczące się przy ul. Pocztowej 6, wyjątkowo w ten weekend wprowadziło specjalną promocję na bilety dla osób dorosłych, które będą w cenie biletu ulgowego. Godziny otwarcia Muzeum: 1 maja - od 11:00 do 15:00, 2 maja - od 9:00 do 17:00, 3 maja - od 11:00 do 15:00.

Masz ochotę zwiedzić Paczków z przewodnikiem? Zapraszamy do kontaktu z Biurem TeraTour, które codziennie, przyjmuje rezerwacje pod nr tel.: 77 546 62 72, 796 030 025. Więcej informacji na www.zwiedzanie.paczkowa.pl

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w polskim Carcassonne, podziwiając unikalne paczkowskie zabytki i urokliwe widoki. Do zobaczenia w Paczkowie!
 

Otwórz