Już jutro - 30 kwietnia zapraszamy na zakupy na nowy plac targowy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Już jutro - 30 kwietnia zapraszamy na zakupy na nowy plac targowy

Na ten moment sprzedawcy i kupujący czekali od lat. Nowy obiekt to absolutne przeciwieństwo dotychczasowego, położonego w centrum miasta, „targowiska”.

Od lat powtarzały się bowiem narzekania na warunki panujące na placu handlowym znajdującym się przy Rynku, gdzie latem unosił się kurz, a jesienią trzeba było pokonywać kałuże. Wielu osobom nie podobał się również zwyczaj rozstawiania straganów blokujących przejścia na chodnikach.

Nowa inwestycja - targ przy ulicy Jagiellońskiej oferuje przestrzenny plac handlowy z kilkudziesięcioma stoiskami, 56 zadaszonych stołów przeznaczonych do handlu produktami rolnymi, uwzględnia właściwą ilość miejsc parkingowych wraz z wydzielonymi stanowiskami dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecze sanitarne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Paczków, ale i wszystkich chętnych do korzystania z placu targowego, który funkcjonować będzie ze względu na dotychczasową tradycję w środy i soboty. Otwarty będzie w godzinach od 6:00 do 15:00. Poza tym na targowisku będzie można handlować  w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek po wcześniejszym ustaleniu sprzedaży z zarządcą targowiska –Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie.

Warto wspomnieć, że budowa nowego placu handlowego w Paczkowie kosztowała ok. 916 tys. złotych. Większość tej sumy to unijna dotacja, czyli prawie 550  tys. złotych. Tworzenie takich targowisk ma pomóc w skróceniu łańcucha pośredników między producentem, a konsumentem.

Mamy nadzieję, że dzięki targowisku „Mój Rynek” mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość zakupu świeżych i tańszych wyrobów, a lokalni wytwórcy łatwiej znajdą nabywców swoich produktów. Życzymy wszystkim udanych transakcji!
 

Otwórz