Tłumy serc na Misterium o Janie Pawle II

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Tłumy serc na Misterium o Janie Pawle II

Niemal każda parafia w Polsce przygotowywała się do kanonizacji Jana Pawła II,  również w Paczkowie nie zabrakło uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia.

Jan Paweł II jest duchowym opiekunem społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3  w Paczkowie od 2005 roku. Uroczystości ku Jego czci mają stałe miejsce w kalendarium życia szkoły. Jednak rok 2014 jest szczególny ze względu na kanonizację,  dlatego w ramach realizowanego projektu edukacyjno-wychowawczego,  jednym z wielu przedsięwzięć było misterium przygotowane we współpracy z ks. proboszczem E.Henne.

25 kwietnia o godz.18.30 w kościele parafialnym odbyło się misterium "SŁUGA BOŻY-ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II", którym społeczność szkolna uczciła kanonizację swojego Wielkiego Patrona. Misterium przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: J.Kłoczko,D.Makarońskiej,M.Wołków,K.Kołcun,R.Kalisza.

W piątkowy wieczór mogliśmy posłuchać o najważniejszych wydarzeniach z życia Karola Wojtyły: dzieciństwie, studiach, kapłaństwie, wyborze na papieża, pielgrzymkach do Ojczyzny i po całym świecie, śmierci i cudach za Jego wstawiennictwem. Jednocześnie uczestnicy wydarzenia mogli zadumać się nad jego nauczaniem i zaśpiewać. Nie zabrakło oczywiście słynnej na całym świecie „Barki”, chór szkolny wykonał również piosenki: „Tłumy serc”, czy „Santo, Santo”.

Uczniowie recytowali wiersze Karola Wojtyły, ks.Jana Twardowskiego oraz Juliusza Słowackiego, śpiewali piosenki, a w tle podziwiać można było prezentację multimedialną z najpiękniejszymi i niezapomnianymi zdjęciami z życia Papieża. Kościół był pełen wiernych i zaproszonych gości. Licznie zgromadzeni parafianie nie kryli wzruszenia i nagrodzili uczniów długimi oklaskami.

Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się, by przygotować tak piękny i pouczający wieczór oraz stworzyli radosną atmosferę podziękowania za pontyfikat Ojca Świętego, który był i jest wielkim autorytetem w życiu każdego Polaka.

Otwórz