Uczniowie udowodnili, że znakomicie znają historię Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uczniowie udowodnili, że znakomicie znają historię Paczkowa

Wczoraj  uczniowie paczkowskich szkół wzięli udział w zorganizowanym w Bibliotece Publicznej im. Jana Brzechwy kolejnym  już Turnieju Wiedzy o Paczkowie.

Przypomnijmy, że Turniej Wiedzy o Paczkowie jest jedną z form edukacji regionalnej, obejmującą lokalne zagadnienia historyczne, geograficzne, ekologiczne oraz wiedzę o miejscowej kulturze i społeczności. Konkurencja organizowana jest przez Bibliotekę od 1982 roku i jest skierowana do młodzieży wszystkich szkół z terenu miasta i gminy - zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Turniej utrwalił się w tradycji Paczkowa, ma już swoją renomę i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszej gminie.

W tym roku placówka przy ulicy Słowackiego zorganizowała lokalną międzyszkolną rywalizację już po raz trzydziesty drugi. Jak co roku turniej składał się z części pisemnej, ustnej oraz zadań "na czas". Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą dotyczącą zabytków, historią naszego miasta, ale również  wiedzą dot. np. wysokości gminnego budżetu na 2014r. , czy największymi inwestycjami wykonanymi na terenie gminy w ostatnich 4 latach.

Poczynania uczniów tradycyjnie już oceniało jury w stałym składzie - Halina Kruszewska (Dyrektor Biblioteki Publicznej), Adam Król (emerytowany kustosz Muzeum Gazownictwa) i Antoni Malik (emerytowany nauczyciel, pasjonat historii Paczkowa i przewodnik).

Wszystkie szkolne zespoły otrzymały upominki książkowe, które wręczył Wiceburmistrz Gminy Paczków Grzegorz Jasiok. Główna nagroda - wycieczka do Mosznej i Rogowa Opolskiego dla wszystkich uczestników XXXI Turnieju Wiedzy o Paczkowie – zostanie ufundowana przez Burmistrza Gminy Paczków i zrealizowana w maju tego roku. Turniej znakomicie uczy młodych paczkowian wiedzy o przeszłości gminy Paczków. Rywalizacja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie uczą się historii naszego miasta i okolic.

Poniżej wyniki  XXXII Turnieju Wiedzy o Paczkowie:
- kategoria szkół podstawowych:
I miejsce - drużyna PSP nr 2 w Paczkowie w składzie: Gabriela Jędrocha, Michał Przybylski, Tomasz Pawlus
II miejsce - drużyna PSP Kamienica w składzie: Dagmara Haręża, Szymon Tetłak, Milena Rewekant oraz PSP nr 3  w Paczkowie: Weronika Grocholska, Natalia Porochońska, Aleksandra Kania
III miejsce - drużyna PSP Trzeboszowice w składzie: Wojciech Odziomek, Paweł Walczak, Gracjan Wolny

- kategoria szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: drużyna Gimnazjum Publicznego w Paczkowie w składzie: Michał Sypek, Michał Siwek, Karol Wiśniewski
II miejsce: drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie w składzie: Maksymilian Widera, Martyna Mazur, Akeksandra Kalfas

Otwórz