Zbliża się Festyn Rodzinny i inauguracja Festiwalu Brosiga

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbliża się Festyn Rodzinny i inauguracja Festiwalu Brosiga

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny długi majowy weekend, podczas którego Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie przygotował ciekawą imprezę dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. W tym czasie rozpocznie się też tegoroczna odsłona Festiwalu im. Moritza Brosiga.

 W czwartek  1 maja o godz. 16:00 na placu przy siedzibie OKiR rozpocznie się MAJOWY FESTYN RODZINNY. Organizatorzy zapewniają szereg atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. W programie festynu m.in. zabawa z udziałem postaci bajkowych Myszki Miki i Mini, czyli gry, zabawy, konkursy, balonowe zwierzaki i bańki mydlane.

Wyjątkową atrakcją będzie otwarcie Wystawy Polskiej Radiotechniki, która odbędzie się w Sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. O godz. 18:30 wstąpi zespół NEON, który zagra przeboje lat 70-90. Natomiast o  godz. 20:30 rozpocznie się zabaw taneczna.  Nie zabraknie też małej gastronomii oraz placu zabaw dla dzieci.
Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i zabawa będzie udana. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Przypominamy jednocześnie, że dwa dni później - w sobotę  3 maja  o godz. 13:00 odbędzie się koncert inauguracyjny XII edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Otwarcie odbędzie się tradycyjnie w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lisich Kątach - rodzinnej miejscowości Brosiga, a uświetni je występ muzyków w składzie: Anna Leśniewska (sopran), Damian Chróściński (tenor), Oskar Jasiński (tenor), Mirella Malorny (akompaniament).

Szczegółowy program XII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga zamieszczamy poniżej.

Otwórz