Pamiętają o Janie Pawle II

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Pamiętają o Janie Pawle II

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie godnie uczcili IX rocznicę śmierci swojego Patrona.

Obchody uroczystości 9. rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II rozpoczęły się o godz. 10:00 Marszem Pamięci. Ogromne serca dla Papieża niesione przez maluchy i mnóstwo biało-żółtych chorągiewek tworzyły  wzruszający widok. Uczniowie i nauczyciele przemaszerowali ulicami naszego miasta pod pomnik Jana Pawła II  przy kościele parafialnym pw. św. Jana Ewangelisty. Tam czekał już ks. proboszcz Edward Henne.

Uroczystość pod pomnikiem rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Następnie odśpiewano hymn szkolny, którego słowa mówią o nauczaniu Ojca Świętego oraz o Jego trosce i  nadziei pokładanej w młode pokolenie.

Uczniowie odczytali słowa modlitwy i podziękowali swojemu Patronowi za opiekę i wszelkie łaski. Była to chwila do zadumy i modlitwy. Ksiądz proboszcz pobłogosławił wszystkich i podziękował całej społeczności szkolnej za pięknie przygotowaną uroczystość. Na zakończenie odśpiewano "Barkę"- ulubioną pieśń Jana Pawła II.


Marsz Pamięci był jednym z działań projektu edukacyjno - wychowawczego „Święty Jan Paweł II” dla uczniów klas I –VI. Przypominamy, że 25 kwietnia o godz. 18:30 w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie będzie miało miejsce Misterium z okazji kanonizacji Jana Pawła II – Sługa Boży – Święty Jan Paweł II.  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Otwórz