Karpiowe zawody na granicy Dolnego Śląska i Opolszyzny - trwają zapisy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Karpiowe zawody na granicy Dolnego Śląska i Opolszyzny - trwają zapisy!

Na początku czerwca nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie odbędzie się Frankenstein Carp Festiwal, to nowa nazwa V Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu.

Organizatorzy imprezy - Carp Team z Ząbkowic Śląskich i Przyłęku zapraszają do udziału wszystkich miłośników wędkarstwa, również z Paczkowa i okolic. Nie od dziś wiadomo, że malowniczy Zalew Paczkowski, przez który przebiega granica województw opolskiego i dolnośląskiego, jest prawdziwym "wędkarskim rajem".

Ten typowy zbiornik zaporowy o powierzchni około 270 ha, który, wraz z Topolą, Jeziorem Otmuchowskim i Jeziorem Nyskim, stanowi kaskadę zbiorników na Nysie Kłodzkiej, powstał po potężnej powodzi w 1997 roku i od tamtej pory jest regularnie zarybiany przez Okręg PZW w Wałbrzychu zarówno rybami karpiowatymi jak i szlachetnymi. W wodzie pływa sporo karpi dorastających do 20 kg, sumów, sandaczy, szczupaków, a także leszczy. Nierzadko można spotkać również amura, jesiotra, dorodnego jazia i coraz częściej węgorza. Zalew cieszy się wśród wędkarzy sporą popularnością, szczególnie wśród miłośników "karpiowania". Trudno z resztą się temu dziwić, skoro w Kozielnie wyłowić można takie okazy!

Frankenstein Carp Festiwal rusza w czwartek - 5 czerwca i potrwa do niedzieli - 8 czerwca. Przez cztery dni i trzy noce non stop miłośnicy połowów ryb karpiowatych będą walczyć o tytuł mistrza i cenne nagrody.

W zawodach biorą udział drużyny 2-osobowe zgodnie z zasadą "catch and relase" - wpisowe od pary wynosi 300 zł (należy je wpłacić najpóźniej do końca kwietnia po wcześniejszym kontakcie e-mailowym lub telefonicznym z organizatorem). Zgłoszenia zespołów można dokonywać u Daniela Ciepierskiego - telefonicznie 603 129 423 lub e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegółowy regulamin imprezy można ściągnąć tutaj. 


Patronat nad imprezą objęli:
- RZGW Wrocław
- PZW Okręg Wałbrzych
- PZW Koło Ząbkowice Śląskie
- Senator RP - Stanisław Jurcewicz
- Starosta Ząbkowicki - Roman Fester
- Burmistrz Ząbkowic Śląskich - Marcin Orzeszek
- Burmistrz Złotego Stoku - Stanisław Gołębiowski
- Burmistrz Barda - Krzysztof Żegański
- Burmistrz Paczkowa - Bogdan Wyczałkowski

Patronat medialny: Dwumiesięcznik Karp Max, www.karpmax.pl, www.carpplanet.eu, www.doba.pl, www.express-miejski.pl, www.paczkow24.pl, Echo Tygodnia. 

W tym roku organizator spodziewa się około 20-25 teamów karpiowych głównie z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Ranga zawodów z roku na rok wzrasta, a systematyczny wzrost ilości startujących ekip świadczy o dobrej organizacji.  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach. Szczególnie tych, którzy swoich sił chcą spróbować na dzikiej i dość dużej wodzie.

 

 

Otwórz