This is no ordinary jazz - pierwsza płyta Freeway Quintet jest już w zasięgu ręki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności This is no ordinary jazz - pierwsza płyta Freeway Quintet jest już w zasięgu ręki

Pięknie wydana płyta zespołu Freeway Quintet to dowód, jak z klasą można łączyć jazzowe inspiracje z różnorodną paletą muzycznych barw i światów muzycznych.

Freeway Quintet to zespół wywodzący się z młodej, polskiej sceny jazzowej. Formacja w składzie: Piotr Szwec – saksofon altowy i sopranowy, Krzysztof Kowalczyk – saksofon barytonowy i tenorowy, klarnet basowy, Marcin Kużdowicz – gitary, Paweł Urowski – kontrabas, Wojtek Buliński – perkusja tworzy muzykę wpisującą się w nurt współczesnego jazzu, ale nie stroni od muzycznych eksperymentów.  Zespół jest laureatem najważniejszych nagród na polskich festiwalach jazzowych, a największą jest zdobyta za granią Nagroda Publiczności podczas prestiżowego Getxo Jazz Festival w 2013 roku.

Wydanie płyty This is no ordinary jazz to część umowy o wzajemnej współpracy zawartej pomiędzy Gminą Paczków a Artystami w maju 2013r. Nasz samorząd objął patronatem działalność artystyczną zespołu, którego liderem jest Paczkowianin – Piotr Szwec. Kapela wydała właśnie swoją pierwszą płytę.