Przyjaźń, muzyka i bieszczadzki klimat

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyjaźń, muzyka i bieszczadzki klimat

W atmosferze przyjaźni, przy dźwiękach piosenek turystycznych oraz poezji śpiewanej upłynął weekend w Paczkowie.

Wszystko za sprawą Dariusza Puka - dawnego komendanta paczkowskiego hufca harcerskiego, gitarzysty, społecznika, miłośnika gór i piosenki turystycznej, który swoimi pasjami zaraził wiele pokoleń młodych paczkowian. Wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Generacja spowodował, że w Paczkowie po kilkuletniej przerwie na scenę powrócił muzyczny projekt pn. TerePaczków.

Przez dwa dni - 14 i 15 lutego (piątek i sobotę) stworzono niepowtarzalny klimat bieszczadzkich melodii, a to za sprawą solistów, zespołów wokalno – instrumentalnych, które wprowadziły widzów w niezwykłą atmosferę wyciszenia i poczucia szczęścia.

Pierwszy dzień koncertów odbył się w sali Muzeum Gazownictwa, w której dźwięki instrumentów i piękne głosy artystów dodawały czaru i przenosiły uczestników w bieszczadzkie klimaty. Imprezę rozpoczął koncert pt. "Dom naszych marzeń", w którym wystąpili: Piotr Kirstein z recitalem piosenek autorskich, a także Tomasz Żelaśkiewicz (skrzypce), Marcin Sawicz (piano) i Paweł Kaliciński (gitara) z koncertem „Podróże po kontynentach" oraz zespół Bohema.

Tomasz Żelaśkiewicz wykonał na skrzypach przygotowaną przez siebie wersję piosenki Erica Claptona – "Tears in heaven", która wyjątkowo przypadła do gustu publiczności. Ostatnim punktem imprezy w tym dniu był koncert  pt. „Pamiątki”, zaprezentowali się: Agata Rymarowicz, Ola Rymarowicz oraz Tadeusz Krok. 

W drugim dniu imprezy - 15 lutego od godz. 9:00 do 13:00 zaplanowano przesłuchania konkursowe uczestników Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TerePaczków” w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji.  W XIX edycji udział wzięło 7 solistów i 1 duet. Występy oceniało jury w składzie:

1. Ewa Gazda - paczkowianka (obecnie mieszka w Tarnowskich Górach), turystka, poetka, kompozytorka, prowadzi bloga "Z kotem na kolanach", członkini i autorka piosenek zespołu "Iluzja".

2. Paweł Konieczny - redaktor Radia Nysa, muzyk, wokalista.

3. Waldemar Raźniewski - muzykolog, instrumentalista, harcerz.

4. Leszek Kopeć - redaktor Radia Wrocław, artysta, muzyk, kompozytor.

5. Rafał Nosal - artysta, muzyk, lider grupy Bohema. 

Po burzliwych naradach, jury jednogłośnie wydało werdykt, za sprawą, którego dwa pierwsze miejsca przypadły wychowankom Ośrodka Kultury w Paczkowie, przygotowywanych przez Pana Dariusza Kupskiego.

Oto wyniki XIX Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TerePaczków:
I miejsce - Alicja Czajkowska z Paczkowa,
II miejsce -  Kamila Bilewicz z Kamienicy,
III  miejsce - Grupa Muzyczna " Mapaja" z Opola.

Wśród publiczności nie można nie wspomnieć o obecności szerokiego kręgu druhów harcerzy, którzy w swoich zielonych mundurkach zdecydowanie przypominali, że piosenki turystyczne są im szczególnie bliskie. Całość festiwalu zamknął  finałowy koncert pt. "Bieszczadzki trakt" w wykonaniu Leszka Kopcia oraz grup Iluzja, Wołosatki oraz Klub 50.

Organizatorom wydarzenia, w szczególności Stowarzyszeniu „Generacja" z Paczkowa składamy serdeczne podziękowania, a nagrodzonym gratulujemy i liczymy, że spotkamy się za rok w kolejnej edycji TerePaczkowa.
 

Otwórz