Wielkie odliczanie w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkie odliczanie w Paczkowie

Mieszkańcy,  jak również miłośnicy piosenek turystycznych, poezji śpiewanej, czy aktorskiej odliczają już dni do muzycznego wydarzenia. Mowa o TerePaczkowie, który powraca po kilku latach przerwy, aby połączyć znów grupy twórcze, które żyją piosenką turystyczną.

W 1989r. grupa paczkowskich harcerzy postanowiła przenieść niepowtarzalny klimat bieszczadzkich melodii z turystycznych szlaków do naszego miasteczka i tak narodził się TerePaczków. Przez kolejne lata do Paczkowa przyjeżdżali młodzi wykonawcy z poza kręgów ZHP prezentując różne gatunki i formy muzyczne, rozszerzając w ten sposób repertuar prezentacji. Impreza jest kuźnią wielu talentów muzycznych, takich jak np. Dorota Osińska czy Rafał Nosal.  

Wykonawcy, czyli soliści, zespoły wokalno - instrumentalne przygotowują 3 utwory, w których podczas prób mikrofonowych do dalszych prezentacji dopuszcza się tylko dwa.  Podczas przesłuchań konkursowych prezentowane będą utwory wywodzące się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. W ramach przesłuchań konkursowych wykonawcy mogą prezentować również utwory autorskie. Jury będzie oceniać prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Ogólnopolskie prezentacje muzyczne odbywać się w dniach od 14  do 15 lutego w Paczkowie. W piątek – 14 lutego imprezę rozpocznie koncert pt. "Dom naszych marzeń", w którym wystąpią: Piotr Kirstein z recitalem piosenek autorskich, a także Tomasz Żelaśkiewicz (skrzypce), Marcin Sawicz (piano) i Paweł Kaliciński (gitara) z koncertem „Podróże po kontynentach" oraz zespół Bohema. Ostatnim punktem imprezy w tym dniu będzie koncert  pt. „Pamiątki”, zaprezentują się: Agata Rymarowicz, Ola Rymarowicz oraz Tadeusz Krok. Pierwszy dzień imprezy odbywać się będzie w sali Muzeum Gazownictwa, mieszczącym się przy ul. Pocztowej 6 w Paczkowie.

W sobotę – 15 lutego od godz. 9:00 do 13:00 zaplanowano przesłuchania konkursowe uczestników Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TerePaczków” w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. Następnie w godz. od 13:00 do 15:00 uczestnicy i goście mają możliwość zwiedzenia Paczkowa z przewodnikiem. Festiwal konkursowy rozpocznie się o godz. 16:00, a całość zamknie finałowy koncert pt. "Bieszczadzki trakt" w wykonaniu Leszka Kopcia oraz grup Iluzja, Wołosatki oraz Klub 50. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Generacja" z Paczkowa.

Poniżej program XIX Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych "TerePaczków"

 

Otwórz