I Dziecięcy Festiwal Kolęd już za nami

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności I Dziecięcy Festiwal Kolęd już za nami

Za sprawą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w ubiegły piątek – 24 stycznia odbył się I Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla grup przedszkolnych w kategorii wiekowej 5 i 6 lat.

Festiwal miał na celu upowszechnianie tradycji bożonarodzeniowych naszego regionu poprzez wspólne kolędowanie oraz uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań muzycznych. Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Gminy Paczków - Bogdan Wyczałkowski.

Koncert uroczyście otworzyła Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Krótkiewicz, która powitała uczestników koncertu i gości oraz wyraziła nadzieję, że tradycja wspólnego śpiewania kolęd przez dzieci będzie w następnych latach podtrzymywana. Osobą prowadzącą spotkanie była Pani Patrycja Winiarska.

W festiwalu wzięło udział 6 przedszkoli: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3 z Paczkowa, Przedszkole ze Starego Paczkowa, Przedszkole z Trzeboszowic oraz Przedszkole z Kamienicy. Łącznie w imprezie uczestniczyło 87 dzieci, które odważnie prezentowały kolędy i pastorałki.

Królowały tradycyjne kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałki: „Kołysanka dla Jezusa”, „Anioł Stróż”, „Gwiazdeczka” i „Skrzypi wóz”. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ młodego artysty z Przedszkola nr 1 - Artura Wernera, który zagrał na flecie kolędę „Cicha noc”. Uczestników oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Rolka, Pan Grzegorz Jasiok oraz Pani Izabela Czajka.

Młodzi wokaliści przygotowali się do konkursu starannie, dlatego jury jednogłośnie stwierdziło, że wszystkie dzieci zasługują na zajęcie I miejsca. Uczestnicy otrzymali dyplomy i figurki aniołków, a następnie udali się na słodki poczęstunek.
   
W przerwach między występami odbyły się pokazy artystyczne uczniów PSP nr 3, składające się m.in. z kolęd w wykonaniu chóru szkolnego, teatrzyku „Jaś i Małgosia” oraz tańców. Uznanie publiczności zyskał „Taniec anielski” wykonany przez dzieci z Przedszkola w Kamienicy.
   
Na koniec festiwalu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, zaprosiła uczestników i gości do zwiedzania szkoły oraz na słodki poczęstunek do szkolnej kawiarenki. Z niecierpliwością czekamy na występy młodych artystów w drugiej edycji Dziecięcego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
 

Otwórz