Targowisko na miarę XXI wieku

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Targowisko na miarę XXI wieku

Przy ulicy Jagiellońskiej powstało targowisko „Mój Rynek",  które zmienia diametralnie oblicze placu handlowego w Paczkowie.

Targowisko na miarę XXI w. – utwardzone, oświetlone, z sanitariatami, to miejsce przyjazne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. 
Aktualnie dobiegają końca formalności, do końca lutego br. powinnyśmy otrzymać pozwolenie na użytkowanie obiektu, który ma stać się miejscem promocji zdrowej i ekologicznej żywności pochodzącej bezpośrednio od rolników.

Plac targowy podzielono na sekcje, w których będą sprzedawane różnorodne towary. Produkty rolno-spożywcze mają zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Obiekt będzie wielofunkcyjny, gdyż ma pełnić rolę miejsca do handlu i miejsca postojowego w czasie dni, podczas których targowisko będzie nieczynne.

Gmina Paczków w 2012 r. podpisała umowę na dofinansowanie budowy nowego targowiska w ramach programu "Mój rynek", który zrealizowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Jednocześnie nasz samorząd znalazł się w gronie 9 gmin na Opolszczyźnie, które otrzymały szansę wybudowania nowoczesnych targowisk. 

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 916 tys. złotych, z czego prawie 550  tys. złotych to unijne dofinansowanie. Uruchomienie nowego targowiska planowane jest w okolicach marca br., o czym będziemy na bieżąco informować. 

Mamy nadzieję, że nowy plac targowy ułatwi m.in. zbyt produktów rolnych na lokalnym rynku, a dla klientów stanie się miejscem zaopatrzenia w produkty świeże i atrakcyjne cenowo.
 

Otwórz