Wicestarosta Nyski "na dywaniku" u Burmistrza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wicestarosta Nyski „na dywaniku” u Burmistrza

To nie Prima Aprillis, choć decyzja w sprawie zmian połączeń linii autobusowych wydaje się być zdecydowanie kiepskim żartem.

W środę, 8 stycznia, na zaproszenie Burmistrza - Bogdana Wyczałkowskiego naszą gminę odwiedził Wicestarosta Nyski – Czesław Biłobran. Spotkanie zorganizowano z powodu zmian rozkładu jazdy PKS-u Nysa.

Od 1 stycznia 2014 r. obowiązują nowe kursy, które powodują drastyczne cięcia w sieci połączeń, zwłaszcza dotkliwe dla mieszkańców gminy Paczków. Przede wszystkim mowa o braku komunikacji z Lisimi Kątami oraz zmianą godzin porannych kursów Nysa – Paczków.

Dotychczasowe godziny połączeń były korzystne, szczególnie dla uczniów. Z kolei obecne kursy nie pozwalają młodzieży uczącej się w Paczkowie na dotarcie na czas do swoich szkół. Wprowadzone zmiany utrudniły też dojazd do Paczkowa na właściwą godzinę osobom wybierającym się do lekarza czy na zakupy.

Jedynym rozwiązaniem było umożliwienie, młodzieży dojeżdżającej do Paczkowa, korzystania z dojazdów organizowanych przez gminę dla uczniów szkół, dla których gmina jest organem prowadzącym (szkoły podstawowe i gimnazjalne).
 
Rozmowy z władzami Powiatu Nyskiego, jak i z Prezesem PKS-u trwają i mamy nadzieję, że najpóźniej do końca stycznia br. godziny kursów ulegną stosownym, korzystnym dla naszych mieszkańców zmianom, o czym będziemy na bieżąco informować na naszej witrynie internetowej. 

 

Otwórz