Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap rejonowy z sukcesami paczkowskich uczennic

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap rejonowy z sukcesami paczkowskich uczennic

13 grudnia w Publicznym Gimnazjum w Paczkowie odbył się etap rejonowy XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w której z bardzo dobrej strony zaprezentowały się uczennice paczkowskich szkół.

Ogólnopolska olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny (podstawowy), rejonowy, wojewódzki (okręgowy) i krajowy (centralny).

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, udział ma formułę otwartą.

Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w Paczkowie etap rejonowy olimpiady, którego celem  jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

W etapie podstawowym wzięło udział  221 uczniów  w  4 gimnazjach i 2 szkołach ponadgimnazjalnych z terenu gmin Otmuchów i Paczków.
Natomiast w etapie rejonowym starowało 19 uczniów z 6 szkół.

Pierwsze miejsca zajęły: Aleksandra  Bednarz z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie oraz Ewa Szczurek  z Zespołu Szkół w Paczkowie.

Dziewczęta reprezentować będą nasz rejon w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w marcu 2014 r.  Na kolejnych miejscach uplasowali się: Patryk Chodakowski (Gimnazjum w Otmuchowie), Aleksandra Kirel (PG w Paczkowie)  oraz  Martyna Borys  i Małgorzata Ból (ZS w Otmuchowie).

Nadmienić należy, że  Ewa Szczurek pod opieką pani Bożeny Burzyńskiej dwukrotnie uczestniczyła w etapie centralnym olimpiady, zajmując czołowe miejsca w Polsce w kategorii szkół gimnazjalnych: II miejsce (2011 r.) oraz III miejsce (2013 r.).

Nagrody dla uczestników olimpiady zostały zakupione w ramach udzielonej przez Gminę Paczków dotacji na działalność organizacji pożytku publicznego. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rywalizacji.

 

Otwórz