To co komuś dajesz, w końcu wraca - paczkowianie pomagają

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności To co komuś dajesz, w końcu wraca - paczkowianie pomagają

Szlachetna Paczka dociera do rodzin w potrzebie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Urzędnicy z Paczkowa również przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. Przez kilka dni zbierali pieniądze oraz artykuły na świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny z naszej gminy. Zakupiono żywność, środki czystości, leki, kołdry, pościele, zabawki dla dzieci oraz odzież.

Akcja cieszyła się w naszym urzędzie dużym zainteresowaniem i wzbudziła w nas wiele radości z niesienia pomocy potrzebującym. Każdego dnia kiedy rzeczy przybywało na naszych twarzach pojawiał się uśmiech oraz spokój w sercu, że spełnimy „tegoroczne prośby” jednej z potrzebujących rodzin. Właśnie dobiega końca pakowanie ostatnich prezentów.

Warto zauważyć, że w Paczkowie darczyńców jest wielu. Od dwóch tygodni słychać na mieście wśród rozmów mieszkańców o wielkim darze serca jakie niosą dzieci i nauczyciele z okolicznych szkół, przedsiębiorstwa czy prywatne osoby. Każdy z darczyńców odpowiedział na potrzeby osób ubogich z naszego miasta lub okolicy.

O potrzebach tych dowiedzieliśmy się dzięki dzielnym - 18 wolontariuszom, którzy w naszych społecznościach wyszukali rodzin dotkniętych biedą. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje umieścili w anonimowej bazie internetowej Szlachetnej Paczki, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Informacje na temat kampanii dostępne są tu: SZLACHETNA PACZKA.

Wszystkie rodziny w województwie opolskim mają już darczyńców i wielkie podziękowania należy skierować wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie i niezwykłą wrażliwość. W tym roku nasi wolontariusze z Paczkowa pomagali rodzinom z naszej gminy, ale także potrzebującym z gminy Ziębice i Kamieniec Ząbkowicki.

Łącznie nasi ochotnicy odwiedzą ponad 50 rodzin i wszystkie otrzymają w dniach od 7 do 8 grudnia Szlachetną Paczkę. Finał całej akcji już w ten weekend. W imieniu organizatorów przedsięwzięcia dziękujemy wszystkim darczyńcom i życzymy aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla każdego były piękne. Pamiętajmy, że to co dajemy innym, kiedyś do nas wróci. 

 

Otwórz