Od soboty Paczków rozbrzmi jazzem

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Od soboty Paczków rozbrzmi jazzem

Z przyjemnością informujemy, że zespół Freeway Quintet ponownie pojawi się w Paczkowie. Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników jazzu.

W sobotę -23 listopada br. grupa wystąpi  na scenie Kina Kopernik podczas X Paczkowskiego Festiwalu Filmowego „Panorama Świata”.

Wrocławska formacja "Freeway Quintet" tworzy muzykę wpisującą się w nurt współczesnego jazzu. Pięciu utalentowanych muzyków, w tym studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim, miesza jazzowe tradycje ze współczesnymi brzmieniami. Obecny skład załogi to Piotr Szwec - saksofon altowy i sopranowy, Krzysztof Kowalczyk - saksofon tenorowy i barytonowy, Marcin Kużdowicz – gitara, Paweł Urowski – kontrabas oraz Wojtek Buliński – perkusja. 

Przypomnijmy, że Piotr Szwec wraz z zespołem "Freeway Quintet" uczestniczył w wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Grupa zdobyła następujące wyróżnienia:

- Nagroda Publiczności na 37. Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Getxo w Hiszpanii,
- Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kołobrzegu (2010),
- Nagroda Andrzeja Jakóbca za najbardziej utalentowanego artysty jazzowego na Festiwalu FAMA (2009) dla Piotra Szweca,
- 1 nagroda na 46. Festiwalu Jazz nad Odrą dla Piotra Szweca (2010),
- 2 miejsce na Jazz Juniors i wyróżnienie dla Piotra Szweca (2010).

 

Koncert muzyków z Freeway Quintet w Paczkowie to część umowy o wzajemnej współpracy zawartej między Gminą Paczków a Artystami w maju 2013r.

Nasz samorząd objął patronatem działalność artystyczną zespołu, którego liderem jest Paczkowianin – Piotr Szwec. Kapela planuje do końca 2013r. wydać swój singiel, który zawierać będzie 1-stronicową prezentację na temat gminy Paczków w formie książeczki i opatrzony zostanie naklejką z herbem gminy. Dodatkowo w okresie 12 m-cy od daty premiery płyty, podczas wszystkich koncertów umieszczony zostanie roll-up na powierzchni, którego prezentowana będzie reklama naszego miasta.

Dodatkowo porozumienie opiera się o nakręcenie teledysku  promocyjnego singla zespołu Freeway  Quintet w Paczkowie oraz wzajemne propagowanie materiałów reklamowych i informacji nt. objęcia patronatem przez gminę działalności artystycznej zespołu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie, która odbędzie się w sobotę 23 listopada o godz. 16:30 i stworzy muzyczne wprowadzenie do X Paczkowskiego Festiwalu Filmowego. W sumie podczas trwającego dwa dni wydarzenia zostanie zaprezentowanych dziesięć filmów, w tym 5 produkcji krótkometrażowych. Pojawią się tam produkcje rodem z Polski, Wielkiej Brytanii, USA, Chin, Izraela, Włoch, Belgii, Francji, Australii, Arabii Saudyjskiej czy Niemiec. Imprezę otworzy wernisaż wystawy metaloplastyki Jaroslava Krizek z Czech. Wstęp bezpłatny!