Postaw na pracę - projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Postaw na pracę - projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Opolu zaprasza organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania do współpracy
w ramach ogólnopolskiego projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.

Projekt realizowany jest przez Fundację "Aktywizacja w Partnerstwie" oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach dwuletniego, ogólnopolskiego projektu oferowane jest szerokie i profesjonalne wsparcie dla 2 000 osób z niepełnosprawnością, zamieszkujących tereny wiejskie i małe miasta (do 25 tys. mieszkańców) oraz 1 000 osób z ich otoczenia, przy wykorzystaniu potencjału Publicznych Punktów Dostępu do Internetu.

Aby pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy, Fundacja Aktywizacja zapewnia m.in.:

•    wsparcie mentora oraz doradztwo zawodowe i prawne,
•    warsztaty umiejętności społecznych,
•    dofinansowanie na rozpoczęcie lub kontynuację nauki i pomoce dydaktyczne,
•   indywidualnie dobrane szkolenia, m.in. z obsługi komputera, księgowości, e-marketingu, prowadzenia działalności gospodarczej czy spółdzielni socjalnej,
•   płatne staże i praktyki zawodowe,
•   wsparcie trenera pracy pomagającego osobie niepełnosprawnej w adaptacji w nowym miejscu pracy,
•   udział w warsztatach wyjazdowych.

Średni koszt wsparcia przewidziany na jednego Uczestnika/Uczestniczkę projektu wynosi aż 9 313,94 zł. W projekcie mogą uczestniczyć również rodziny i opiekunowie osób z niepełnosprawnością, które skorzystają z integracyjnych warsztatów wyjazdowych, grup wsparcia oraz warsztatów prawnych. Celem projektu jest również promowanie pozytywnych wzorców wśród pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne na otwartym rynku pracy.

Ponadto zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne oraz logistyczne, obejmujące finansowanie wynagrodzenia trenera samodzielności w wymiarze ok. 40 godzin miesięcznie, który będzie odpowiedzialny za organizację działań na terenie danego e-Centrum. Trener samodzielności zostanie wybrany spośród kandydatów ze społeczności lokalnej oraz otrzyma szkolenie z zakresu pracy z osobą niepełnosprawną.

Organizatorzy zachęcają organizacje pozarządowe oraz lokalne grupy działania do współpracy i promocji projektu w swoim środowisku. Fundacja Aktywizacja od ponad 20 lat zajmuje się edukacją i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Powstała z inicjatywy środowiska matematyków i informatyków związanych z Polską Akademią Nauk oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym. Dziś Fundacja pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, a z jej wsparcia korzysta wiele osób z całej Polski. Fundacja prowadzi Agencję Zatrudnienia, a także Agencję Doradztwa Personalnego.

Szczegółowe informacje na temat projektu, warunków rekrutacji Uczestników oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie http://www.aktywizacja.org.pl
                                   

KONTAKT:
Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Opolu
ul. Ozimska 25, 45-057 Opole
tel. +48 77 542 19 01
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Otwórz