Pożyczki dla przedsiębiorców z WFOŚiGW

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Pożyczki dla przedsiębiorców z WFOŚiGW

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Opolu od 1 stycznia 2010 r. realizuje projekt „Ochrona środowiska szansą rozwoju sektora MŚP w województwie opolskim - utworzenie funduszu pożyczkowego w WFOŚiGW w Opolu” w ramach RPO WO na lata 2007 – 2013.

Od 2010 r. Fundusz udzielił 104 pożyczek o łącznej wartości ponad 19,6 mln złotych na  cele inwestycyjne i nieinwestycyjne związane z podejmowaniem, prowadzeniem i rozwijaniem działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy przeznaczyli pieniądze na zakup samochodów, sprzętu, maszyn i urządzeń, surowców do produkcji, wyposażenie lokali, specjalistycznych gabinetów, warsztatów i punktów usługowych, modernizację źródeł ciepła, budowę, przebudowę i remont budynków.

Fundusz Pożyczkowy MŚP przeznaczony jest:
- dla przedsiębiorców należących do sektora MŚP
- na zadania inwestycyjne i nieinwestycyjne związane z prowadzoną działalnością
- dla prowadzących działalność lub realizujących inwestycję na terenie województwa opolskiego
- niskie oprocentowanie od 3,5% przy zastosowaniu pomocy publicznej lub od 4,5%  w skali roku w przypadku, gdy wykorzystano pomoc publiczną – Fundusz nie pobiera żadnych opłat i prowizji
- maksymalna kwota udzielonej pożyczki wynosi 500 000,00 zł netto, a maksymalna kwota zaangażowana dla jednego przedsiębiorcy nie może przekroczyć 1 150 000,00 zł
- maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi do 60 miesięcy
- minimalny wkład własny wynosi 5 % kosztu przedsięwzięcia netto
- karencja w spłacie rat kapitałowych do 6 miesięcy


Więcej informacji w Punkcie Informacyjnym Pożyczek:
Opole ul. Krakowska 53,
pokój nr 9, pokój nr 4, pokój nr 1
tel. 77 45 45 891 wew. 149, 129, 150, 103
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wfosigw.opole.pl

 

Otwórz