Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - sprawdź gdzie zaparkować

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - sprawdź gdzie zaparkować

Przed nami 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W związku z przewidywanym wzmożeniem ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza komunalnego, przy ulicy Zawadzkiego tradycyjnie nastąpią istotne zmiany organizacyjne. Warto zapoznać się z ich szczegółami.

Jak co roku, na przełomie października i listopada, do Paczkowa zjadą odwiedzający groby swoich najbliższych. W tym okresie natężenie ruchu pojazdów i pieszych w okolicach naszego cmentarza wyraźnie się zwiększa, dlatego konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie dojazdu do paczkowskiej nekropolii, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków komunikacyjnego bezpieczeństwa.

Założenia realizowane są od 29 października i obowiązywać będą do 3 listopada (niedzieli).  W tych dniach służby mundurowe szczególną uwagę zwrócą na utrzymanie porządku ruchu, prawidłowości parkowania oraz bezpieczeństwa osób odwiedzających groby swoich bliskich. Wzmożone patrole i działania straży miejskiej oraz policji mają też za zadanie jak najskuteczniejsze ograniczenie kradzieży zniczy z nagrobków, a także toreb i innych przedmiotów należących do uczestników Dnia Wszystkich Świętych.

Strażnicy miejscy będą do dyspozycji pod numerem telefonu (77) 431 62 31 oraz alarmowym 986. Wszelkie uwagi i prośby o interwencje można również zgłaszać bezpośrednio do patroli pełniących służbę w rejonie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu

Jak zwykle przed wejściem na cmentarz komunalny w Paczkowie sprzedawane będą znicze i kwiaty, dlatego parkowanie w bezpośredniej bliskości głównego wejścia na cmentarz będzie zakazane. Zarząd Dróg Wojewódzkich wprowadził już całkowity zakaz parkowania i postoju po obu stronach ulicy Zawadzkiego, na całej długości parkowej alejki, do której przylega cmentarz.

Parkingi dla odwiedzających paczkowski cmentarz zostaną zaaranżowane na parkingu Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji (naprzeciwko głównego wejścia na cmentarz) oraz na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 2 (wjazd przez bramę od strony ulicy Zawadzkiego, obok wjazdu na teren parkingu GCSiR), gdzie miejsca parkingowe wyznaczone zostaną za pomocą taśmy drogowej. Parkingi będą czynne w godzinach od 07:00 do 22:00.

Biorąc pod uwagę ograniczoną pojemność wyznaczonych lokalizacji, w miarę możliwości, prosimy o jak największą rotację parkujących tam samochodów - nie zostawiajmy swoich pojazdów na dłużej niż to konieczne. Apelujemy również o wzmożoną uwagę i dostosowanie się do tymczasowych oznaczeń na drogach.

Nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza czuwać będą patrole funkcjonariuszy straży miejskiej i policji. Ze względu na sporą liczbę przyjezdnych, serdecznie zachęcamy wszystkich paczkowian do wybrania się na nasz cmentarz pieszo. Zamiast jeżdżenia autem, proponujemy spacer. Unikniemy w ten sposób korków i niepotrzebnego zamieszania. 

Otwórz