Młodzieżowy Dar Krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzieżowy Dar Krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi przy paczkowskiej Fabryce Maszyn i Urządzeń Przemysłowych "Famad" oraz Stowarzyszenie KREWmaNIACY po raz kolejny zoorganizowali w Zespole Szkół przy ulicy Kołłątaja akcję poboru krwi.

W środę 23 października w ramach ogólnopolskiej akcji  PCK "Młoda Krew Ratuje Życie", 27 osób z Paczkowa i okolic oddało 12,5 l krwi. Oto lista uczniów Zespołu Szkół, którzy oddali krew:
1.Kajetan Popiel
2.Daniel Żebrowski
3.Rafał Zatorski
4.Igor Zubrzyński
5.Konrad Rudnicki
6.Magda Glińska
7.Agata Gąsiorowska.

Krew pobierali specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Humory i dobre samopoczucie dopisywało młodym krwiodawcom. Akcja była kolejnym elementem ogólnopolskiego turnieju PCK "Młoda krew ratuje życie", w którym paczkowska szkoła ma duże osiągnięcia.

Przypomnijmy, że konkurs, w którym rywalizują szkoły ponadgimnazjalne, pomaturalne i uczelnie wyższe z całej Polski, ma na celu promocję krwiodawstwa wśród młodych ludzi. Pod koniec każdej edycji wyłaniane są placówki oświatowe, które przejawiają największą aktywność w działalności krwiodawczej. Zespół Szkół w Paczkowie zajął drugie miejsce na Opolszczyźnie.

Szkolne Koło PCK składa serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc w ratowaniu ludzkiego życia oraz życzy wspaniałego zdrowia. Zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi w marcu 2014r.
 

Otwórz