Gmina Paczków walczy o miano Gminy Fit

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gmina Paczków walczy o miano Gminy Fit

Wiadomo, że sport to zdrowie, podobnie jak aktywny styl życia. Trzeba powiedzieć, że ludzie o dobrej kondycji zdrowotnej są szczęśliwsi i żyją dłużej, mają więcej energii na stawianie czoła codziennym problemom. Warto cały czas dbać o dobry poziom energii, poprawę nastroju i kondycję.

W Gminie Paczków zdrowy styl życia propaguje się przez cały rok, organizowane są nie tylko imprezy o charakterze lokalnym, ale również powiatowym czy regionalnym. Kładziemy nacisk na infrastrukturę sportową, ale również angażujemy się w promocję sportu i rekreacji.

Nasz samorząd bierze udział w plebiscycie, który nosi nazwę „Gmina Fit”, ogłoszonym przez Fundację Grupy Górażdże „Aktywni w Regionie” wraz z Nową Trybuną Opolską. Celem akcji jest promocja opolskich gmin, które zdaniem czytelników i internautów najmocniej wspierają aktywność fizyczną mieszkańców.

W plebiscycie najlepsza gmina ma szansę wygrać czek na zakup sprzętu sportowego o wartości 15.000zł.

Przez cały rok na terenie gminy organizowane są turnieje, rozgrywki w różnych dziedzinach sportu, a wybudowany w 2010 r. kompleks sportowo-rekreacyjny "Orlik", który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie budynku paczkowskiego Gimnazjum Publicznego umożliwił organizację licznych turniejów w 2012 i 2013r.

Były to m.in. Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, ORLIK VOLLEYMANIA 2012, Familijne Potyczki Piłkarskie 2013, Paczkowska Wakacyjna Liga Orlika, Wiosenne Turnieje Mini Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Jednym z ciekawszych przedsięwzięć jest polsko-czeski projekt pn. "Szkółka pływania i narciarstwa", w którym uczestniczyło ok. 170 dzieci z paczkowskich szkół. Realizowany był przez Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie. Pomysł okazał się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę" - zainteresowanie sportowymi kursami na terenie Polski i Czech było wśród młodych paczkowian bardzo duże.

Projekt uzyskał unijną dotację z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu PRADZIAD. Na "pierwszy ogień" poszły zajęcia w ramach szkółki pływackiej, w której uczestniczyły dzieci z Gminy Paczków wraz z dziećmi z czeskiego Javornika. Lekcje pływania odbywały się pod okiem czeskich instruktorów na krytym basenie w pobliskim Javorniku. Odbyły się też cztery wspólne turnieje pływackie oraz pięć wyjazdów do aquaparków, np. w Bielawie i Kłodzku.

W części narciarskiej młodzież z naszej gminy wraz z rówieśnikami z Czech uczestniczyła w lekcjach narciarstwa i snowboardu na pobliskich obiektach narciarskich. Pierwsze lekcje odbyły się w grudniu 2012 roku na wyciągu w Zlatych Horach. Łącznie narciarze zaliczyli 13 wyjazdów na pobliskie stoki, m.in. do wspomnianych Zlatych Hor czy Lądka Zdroju.

Zachęcamy do oddawania głosu na Gminę Paczków poprzez wysłanie sms o treści fit.10 na numer 71466, koszt sms-a 1,23 z VAT. Głosować można do końca października 2013 r. Każdy głos jest ważny, więc liczymy również na Twoje wsparcie.

Więcej informacji na temat plebiscytu „Gmina Fit” można przeczytać na stronie internetowej NTO.

Otwórz