Księżniczka Czardasza - 5 października w Ośrodku Kultury

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Księżniczka Czardasza - 5 października w Ośrodku Kultury

Już w najbliższą sobotę 5 października czeka nas finałowy koncert XI Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga.

Będzie to już szósta, a zarazem ostatnia muzyczna prezentacja w ramach tegorocznej edycji prestiżowego Festiwalu im. Brosiga.

Koncert w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie uświetni Operetka Księżniczka Czardasza zawierająca wszystkie numery muzyczne, odbywająca się w pełnej akcji scenicznej w kostiumach wraz z rekwizytami.

Obsada: Jolanta Kremer w roli Sylwii, Anna Leśniewska jako Stasi, Oskar Jasiński – książę Edwin, Piotr Koprowski – Boni i Jacek Woleński – Feri.

Wydarzenie muzycznie odbywa się w Paczkowie nieprzerwanie od 11 lat. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie oraz Urząd Miejski. Dyrektorem festiwalu jest Andrzej Kłoczko, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajmuje się Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny, stały współpracownik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Zabrzańskiej oraz Radia Piekary.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej poświęcony jest Moritzowi Brosigowi - urodzonemu w podpaczkowskich Lisich Kątach kompozytora, który studiował grę organową u Franza Wolfa. Po latach nauki został jego następcą na stanowisku organisty we wrocławskiej katedrze, a następnie sprawował funkcję dyrygenta katedralnego chóru. Muzyka była jego wielką życiową pasją - Brosig stworzył 140 utworów organowych, 9 mszy, jedno requiem i jedną mszę chorałową. Jego twórczość była wszechstronna - komponował graduały, motety, nieszpory, pieśni oraz utwory kameralne.

Finałowy koncert jubileuszowej XI edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga odbędzie się 5 października (sobota) o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27) Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 

Otwórz