Piknik Krwiodawców w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Piknik Krwiodawców w Paczkowie

Blisko 40 osób uczestniczyło w pikniku rodzinnym honorowych dawców krwi, który odbył się na pożegnanie lata -  21 września w parku zakładowym FAMAD  w Paczkowie.

Celem imprezy była promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport  i rekreację, jak również integracja środowiska krwiodawców. Na piknik przybyli goście: Zastępca Burmistrza - Pan  Grzegorz Jasiok i Prezes FAMAD-u - Pan Mieczysław Fluder.

Sobotnie wydarzenie mimo niesprzyjającej pogody, upłynęło przy dobrej zabawie, na którą złożyły się konkurencje sportowe dla dorosłych i dla dzieci. Tradycyjnie rozegrano zawody w strzelaniu z wiatrówki w 3 kategoriach dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 W rywalizacji o miano najlepszego strzelca I miejsca zajęli: Dorota Wandzel (45 pkt) i  Sławomir Wandzel (46 pkt), a  w kat. dzieci: Michał Trela (45 pkt). Pozostałe konkurencje rozgrywano w 2 grupach: dzieci i dorośli.

W rzutach lotkami do tarczy zwyciężyli: Grzegorz Kosmal i Zdzisław Bzowski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w bule. Najlepsze wyniki osiągnęli: Justyna Ziółkowska i Aurelia Wolińska. Ogółem wręczono 9 pucharów i 12 medali.

W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską z grilla, grochówką  oraz słodyczami. Poczęstunek i nagrody zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego. Niespodzianką były dodatkowe nagrody /gadżety/ otrzymane z Urzędu Miejskiego, a były to m.in. przepiękne  albumy o Gminie Paczków, koszulki, breloczki, długopisy oraz notesy.

Impreza znów była znakomitą okazją, aby w symboliczny sposób podziękować tym, którzy oddają cząstkę siebie dla ratowania życia ludzkiego. Piknik przygotował Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczne majowe spotkanie w rodzinie krwiodawców.

 

Otwórz